cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Bakan Çağlayan’dan Afrika çıkarması

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Bakan Çağlayan ilk olarak, Başbakan Recep ‘ın 28 Aralık 2010 tarihinde Libya’ya gerçekleştireceği resmi programa iştirak edecek.

Libya programını takiben 29 Kasım-3 Aralık 2010 tarihlerinde, Bakan Çağlayan’ın başkanlığında, işadamı örgütleri temsilcileri, ihracatçı birlikleri başkanları ve çeşitli sektörlerden işadamlarının bulunduğu 50 kişilik Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti ile Fas ve Tunus’a gidilecek.

Çağlayan, 29 Kasım–30 Kasım 2010 tarihlerinde dünyanın en önemli fosfat üreticilerinden biri olan ve Türk müteahhitlerinin Afrika’da en fazla iş üstlendiği üçüncü ülke olan Fas’ta düzenlenen Türkiye-Fas İş Forumu’na katılacak, Başbakan ve Bakanlar düzeyinde ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

Fas’ın ardından aynı heyet ile 1-3 Aralık tarihlerinde Tunus’a geçecek olan Bakan Çağlayan, burada İş Forumu’nun yanı sıra, Türkiye- Tunus Ortaklık Konseyi II. Dönem Toplantısı’na katılacak. Ortaklık Konseyi’ndeile Tunus arasında 2005 yılında yürürlüğe giren Serbest Ticaret Anlaşması’nda gelinen nokta ve yapılması gerekenler değerlendirilecek.

Bakan Çağlayan, 12-17 Aralık 2010 tarihlerinde ise 5 günde 5 Sahra Altı Afrika ülkesini ziyaret edecek. Ziyarete, Çağlayan’ın başkanlığında, işadamı örgütleri temsilcileri, ihracatçı birlik başkanları ve işadamlarından oluşan yaklaşık 100 kişilik Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti eşlik edecek.

İş Forumları, devlet başkanları, başbakanlar ve bakanlar düzeyinde ikili görüşmelerin gerçekleştirileceği programda THY tarafından sağlanan özel uçakla sırasıyla; Nijerya, Gana, Fildişi Sahilleri, Ekvator Ginesi ve Angola’ya gidilecek.

Bakan Çağlayan, yine işadamları heyetiyle birlikte 20 Aralık 2010 Pazartesi günü Etiyopya’ya gidecek. Bu ülkede Başbakan ve bakanlarla resmi görüşmeler yapacak olan Bakan Çağlayan, İş Forumu’na katılacak ve 23 Aralık Perşembe günü Türkiye’ye dönecek.

Bakan Çağlayan’dan Afrika çıkarması
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_474471_zafer-caglayan-afrikaya-gidecek.html

Bu yazı toplamda 1329, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum