cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


İsrail Ordusu’nun Facebook taktiği

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
İsrail’de ‘dindar’ olduğu gerekçesiyle askerlikten muaf tutulmak istenen kadın asker adayları, Facebook’ta yakayı ele veriyor.

İsrail, kaçak askerleri bulmak için sosyal paylaşım sitesi Facebook’u mercek altına aldı. Askerlikten muaf tutulmak için dindar olduklarını rapor eden kadın adaylar, Yahudi inançlarına uygun olmayan gıdalar tüketirken çekilmiş fotoğraflarını Facebook’ta yayınlayınca yakayı ele veriyor. İsrailli yetkililer, bu şekilde buldukları adayları raporlarına bakmadan askere alıyor.ordusuna bağlı istihbarat görevlilerinin bir diğer taktiği ise askerden muaf tutulan bu adaylara Cuma akşamı düzenledikleri partilere davet ederek katılıp katılmadıklarını sınıyor. Partiye katılacağını teyit eden kişiler, yine kendileri ele vererek aslında dindar olmadıklarını ortaya koyuyor.

İsrail’de dindar olduğunu ve dini bir görevde bulunduğunu kanıtlayan kadınlar askerden muaf tutuluyor. İsrail’dekoşullarına uyan her erkek 3, kadınlar ise 2 yıl askerlik yapmak zorunda. Bazı Yahudiler, inançlarını ileri sürerek askerlikten muaf olabiliyor. General Amir Rogovski, İsrail parlamentosuna yaptığı açıklamada ülkede kadınların yüzde 42’sinin askerlikten muaf tutulduklarını, bunların yüzde 35’inin dini gerekçeklerle askere alınmadıklarını söyledi.

, bir grup Türk Silahlı Kuvvetler personelinin, devlet büyüklerine ettikleri çok ağır hakaretlerle de gündeme gelmişti:

İsrail Ordusu’nun Facebook taktiği
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_474070_israil,-askerden-kacan-kadinlari-facebookta-ariyor.html

Bu yazı toplamda 1374, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum