cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Mısır halkı sandığa gidiyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Mısır YüksekKomisyonu’ndan alınan bilgiye göre, ülke genelinde 5 bine yakın seçim merkezi kuruldu ve seçimler için tüm hazırlıklar tamamlandı. Seçimlere, toplam 5720 adayın katılacağı bildirilirken, ilk defa mecliste kadınlara ayrılan 64 sandalye için 132 kadın aday başvuruda bulundu.

Seçimlere, iktidardaki Ulusal Demokrasi Partisi ile muhalefet kanadından Vafd Patisi’nin yanı sıra Müslüman Kardeşler Örgütü’nün adayları bağımsız olarak katılıyor. Muhalif El Gad Partisi ise seçimleri boykot ettiğini daha önceden duyurmuştu.

518 sandalyeden oluşan meclise, 508 milletvekili seçim ile 10 milletvekili de Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in kontenjanıyla giriyor.

Meclisteki 254 sandalye, işçi, çiftçi ve beyaz yakalılar için ayrılan kotayı oluşturuyor. Seçime giren adaylardan her biri, bölgesinde ilk turda, verilen oyların yüzde 50′sinden fazla oy alırsa doğrudan seçiliyor, eğer alamaz ise en yüksek oyu alan iki aday ikinci tur seçimlerine katılıyor ve bu turda en çok oyu alan aday meclise girmeye hak kazanıyor.

Mısır halkı sandığa gidiyor
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_474287_misir-halki-sandiga-gidiyor.html

Bu yazı toplamda 859, bugün ise 1 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum