cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Salgın tüm ülkeye yayıldı

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Ekim ayının sonlarına doğru görülen ilk kolera vakasının ardından, ölü sayısının bini aştığı, tedavi gören kişilerin sayısının da 18 bini geçtiği bildirildi. Ocak ayında yaşananfelaketinin yaralarını sarmaya çalışan Haiti’nin kuzeyinde başlayan salgın, temiz su kaynaklarının yetersizliği nedeniyle ülkenin tüm bölgelerini kapsamış durumda.

Salgınla mücadele eden Sınır Tanımayan Doktorlar (Medecins Sans Frontieres-MSF) iletişim sorumlusu Isabelle Jeanson yaptığı açıklamada, ilk kolera vakasının duyulmasından bir ay sonra 18 binden fazla hastaya müdahale ettiklerini ve şu an ülke genelinde 3 bin kişinin tedavi gördüğünü söyledi. Yetkili, insanların ellerini yıkamaları, temiz suya kavuşabilmeleri ve yemeklerini temiz suda pişirebilmelerinin salgının yayılmaması açısından önem arz ettiğini belirtti. Örgütün Haiti’deki başkanı Stefano Zannini ise başkentteki tedavi merkezlerinin hasta akınına uğradığını belirterek, durumun giderek kötüleşmesinden endişe ettiklerini söyledi.

Haiti’de salgından kaynaklanan gerginlik her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz günlerde,Barış Gücü askerlerini hedef alan protesto gösterilerinde şiddet olayları yaşanmıştı. Protestocular koleranın ülkeye daha önce Nepal’de görev yapan barış gücü askerleri tarafından taşındığını düşünüyor. Koleraya sebep olan bakteri türünün Güney Asya’dakiyle aynı olduğu belirlense ve BM suçlamaları doğrulayacak herhangi bir kanıt bulunmadığı söylese de bu durumun BM ile Haiti arasındaki ilişkiyi etkileyebileceği öne sürülüyor. BM Haiti insani yardım koordinatörü Nigel Fisher, salgınınkrizini aşarak bir ulusal güvenlik sorununa dönüştüğünü vurgulamıştı.
Salgın tüm ülkeye yayıldı
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473075_haitide-kolera-salgini-tum-ulkeye-yayildi.html

Bu yazı toplamda 989, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum