cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Dünyaya açılıyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanunu’nun Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmasını bekleyen YURTKUR, öğrenci sayısının bini geçtiği ülkelerde öğrenci yurtları açmayı hedefliyor.

YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kanunun yasalaşması halinde yurt dışında üniversite eğitimi alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kredi ve burs verilmesinin mümkün olacağını vurgulayarak, öğrenci sayısının bini geçtiği yerlerde de öğrenci yurtları açmayı planladıklarını bildirdi.

351 Sayılı Kanun’da YURTKUR için ”Yurt içindeki Türkiye Cumhuriyeti öğrencilerine burs, kredi ve yurt sağlar” ifadesinin yer aldığını belirten Albayrak, şöyle dedi:

”Yurt dışına sık sık gidiyoruz. Mesela Kıbrıs’ta bu sene üniversiteye giden 28 bin öğrencimiz var. Kazakistan’da var, Türk Cumhuriyeti’nde yoğunlaştığını söyleyen Albayrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Hesabını bilmediğimiz, kendi imkanlarıyla gidenler de var ayrıca. O öğrencilerimiz için çalışmalarımıza bir buçuk sene önce başladık. Kanuna hoşgörüyle bakılıyor. Bu, Türkiye dışına giden çocukların mağduriyetlerini gideriyorsunuz, devletin sosyal devlet anlayışını ve vatandaşına ulaşmasını sağlıyorsunuz demektir.

Dünyaya açılıyor
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_475250_yurtkur-bazi-ulkelerde-yurt-acmayi-hedefliyor.html

Bu yazı toplamda 1065, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum