cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Gezici Okul Aracı yola çıkıyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
İl Özel İdaresi’nin TR 07H2.01–02 Hayat Boyu Öğrenme Hibe Programı’na yazdığı, ‘Eğitime Bir Destek Geleceğe Bin Işık Projesi’nin sözleşmesinin imzalanmasının ardında hazırlanan ‘Gezici Eğitim Aracı’ yola çıktı. Projenin ‘Sen Okula Gelemezsen Okul Sana Gelir’ felsefesinden yola çıkılarak hazırlandığını ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, proje kapsamında hazırlanan Gezici Eğitim Aracı’nı tanıtarak projenin süreci hakkında bilgi verdi.

‘Gezici Eğitim Aracı’nın ilk olarak Vezirköprü’nün 4 köyünde eğitim vereceğini belirten Karanfil, aracın 34 kişinin eğitim alabileceği şekilde tasarlandığını ve aracın içinde sıra, masa, televizyon, bilgisayar, projeksiyon cihazı, yazı tahtası gibi eğitim araçlarının bulunduğunu söyledi. “Proje, okuma yazma bilmeyen yetişkinlere yöneliktir. Ayrıca projede yetişkinlere işlevsel okuma yazma becerisi kazandırmanın yanı sıra hayat boyu öğrenme stratejisine uygun olarak yetişkinlerin yaşam kalitesinin yükseltilmesi de amaçlamaktadır:” diyen Aslan Karanfil, “Eğitimde farklı bir model olarak hazırladığımız Gezici Eğitim Aracımız bu anlamda bedelli ve yüzde 90’ı hibe olarak Avrupa Birliği kaynakları tarafından desteklendiği bilgisini de verdi. Her köyde 120 saat okuma yazma 120 saatte farkındalık eğitimi verilecek ve eğitimin 5 ay sürecek. Ayrıca 5 aylık süre içinde eğitim alacak olan 100 katılımcı günlük 8 euro eğitim ücreti alacak.

Proje kapsamında hazırlanan Gezici Eğitim Aracı’nın eğitime çok faydalı olacağını düşündüklerini söyleyen eğitmenler ise “Böyle bir otobüsü Vezirköprü’ye hizmet için gönderen herkese çok teşekkür ediyoruz. Biz de elimizden geldiği kadar okuma yazma oranının yükselmesine katkı sağlamak istiyoruz ve böyle bir çalışmanın içinde olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Gezici Okul Aracı yola çıkıyor
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_475115_gezici-okul-araci-samsundan-yola-cikiyor.html

Bu yazı toplamda 4973, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum