cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


KPSS’de ehliyet gerginliği

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Kazım Özalp İlköğretim Okulu’nda ehliyetini göstererek önce sınav salonuna alınan daha sonra ise sınav gözetmenleri tarafından dışarı çıkartılan bir kişi sınav kitapçığıyla salondan çıkınca okul çevresinde toplanan kalabalık ‘sınav soruları çalınıyor’ diye ayaklandı. Sınav kitapçığıyla salondan çıkan şahıs ve bu sırada arbede yaşanmasına neden olduğu öğrenilen iki kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Sınava ehliyetleriyle girmek isteyen ve sınav sorularının çalındığını zanneden vatandaşları yatıştırmakta zorlanan polis zor kullandı. Okul çevresinde toplanan vatandaşlardan bazıları sıcak anları cep telefonları ile saniye saniye görüntüledi. Arbede sırasında bir kişinin polis otosunu alarak kaçmak istediği görüldü.Bu kişi durumun farkına varan polis memurları tarafından gözaltına alındı.

POLİS İNCELEME BAŞLATTI

Sınava ehliyetleri ile giremeyen vatandaşlar duruma isyan ederken ellerindeki sınav pusulalarında yazan ‘sınava ehliyet, kimlik ve pasaportla girilebilir’ şeklindeki yazıyı göstererek durumu savcılığa ileteceklerini belirttiler. Yaşanan arbede sırasında okul çevresinde olan bazı vatandaşlar ise bir kişinin üzerinde cevap anahtarlarının bulunduğunu bu şahsın yanlışlıkla cevap anahtarlarını düşürünce olayların çıktığını iddia ettiler. Olayla ilgili soruşturma başlatan Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise kopya çekilme durumunun söz konusu olmadığını, sınavdan çıkartılan şahsın soru kitapçığıyla beraber salondan ayrılması nedeniyle olayların büyüdüğünü belirtti.

KPSS’de ehliyet gerginliği
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_474889_kpssde-ehliyet-gerginligi.html

Bu yazı toplamda 965, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum