cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Ortaöğretim/Önlisans KPSS başladı

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Yaklaşık 2 milyon 500 bin kişinin katıldığı KPSS, 153 sınav merkezinde yapılıyor.

İki milyondan fazla ortaöğretim ve yaklaşık 500 bin önlisans adayının başvuru yaptığıOrtaöğretim/ Önlisans sınavının sabah oturumu saat 09.30’da başladı. Sınav, sabah ve öğleden sonra olmak üzere 153 sınav merkezinde yapılıyor.

ÖSYM tarafından daha önce ilan edilen sınav güvenlik tedbirleri bu sınavda da uygulanıyor. Adaylar, bina girişlerinde güvenlik görevlileri tarafından elle arandı. Toka, anahtarlık, kalem-silgi, yüzük, kolye, saat ve çanta gibi eşyalar sınav salonlarına alınmadı. Bu kuraldan habersiz olarak sınava gelen adaylar, eşyalarını gönüllü emanetçiler ya da aramaların yapıldığı bina girişlerindeki masalara bıraktı. Başörtülü adaylar üstleri aranarak ve başörtülerindeki toplu iğneleri çıkararak sınav salonlarına alındı.

Adayların, kalem, silgi, kalemtraş, peçete ve şekerleri bu sınavda da ÖSYM tarafından verilirken, içecek sular adaylar tarafından getirildi. ÖSYM geçtiğimiz günlerde içecek suyu temin etmeyeceğini, sınava şeffaf şişede su getirilebileceğini duyurmuştu. Bazı adayların bu uygulamadan habersiz olduğu görüldü.

Öte yandan bazı sınav merkezlerinde, aramalarda dedektör kullanılmaması dikkat çekti.

Ortaöğretim/Önlisans KPSS başladı
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_474748_kpss,-153-sinav-merkezinde-yapiliyor.html

Bu yazı toplamda 1653, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum