cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


ÖSYM ‘cami yanı’ yazınca…

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
ÖSYM, önlisansadayları, 155 Polis İmdat’ı arayarak sınava girecekleri okulun Yenimahalle’deki Fatih İ.O.O olduğunu öğrendi. Bunun üzerine adayların bir kısmı apar topar Sincan’dan Yenimahalle’ye doğru yola çıktı, bir kısmı da sınavı kaçırdığını düşünerek gitmedi. Buldukları araçlarla yola çıkan KPSS adayları radarlardan ve kırmızı ışıklardan geçerek Yenimahalle İ.O.O’ya ulaştı. Ancak, giriş saatini geçiren adayların çoğu sınava giremedi.

ÖSYM’ye tepki gösteren adaylardan Duygu Aksoy ve Emir Çınar kendilerine gelen belgelerde sınav adres olarak “Fatih İ.O.O. 6. Durak Cami Yanı Çarşı Mah.” yazıldığını, bu adresi araştırdıklarında aynı adı taşıyan okullardan Sincan, Keçiören, Yenimahalle ve Elmadağ’da bulunduğunu tespit ettiklerini söylediler.

Bir aday da Sincan’daki Fatih İ.O.O.‘nun yanında da bir caminin olduğunu, bunun da kendilerini yanılttığını söyledi.

Sınav mağduru Melih Çakmak, internetten yaptığı araştırmada Yenimahalle Fatih İ.O.O.‘nun adresinin ÖSYM’nin gönderdiği belgedeki gibi “6. Durak Cami Yanı Çarşı Mah.” olmadığını, doğrusunun Çarşı Mah. Ragıp Tüzün Caddesi. Sevgi Sokak Yenimahalle olması gerektiğini anlattı.

Sınava yetişemeyen memur adayı Duygu Aksoy, “Okuldaki yetkililerle görüşüp durumu anlattık. Bir görevli ÖSYM’yi arayarak bilgi verdi. ÖSYM’deki görevli ‘Biz adreslerde düzeltme yaptık’ demiş. Ama, adres düzeltmesi yapılmış belgeler bize ulaşmadı. Sınava giremedik mağduruz.” dedi.

Adaylar, ÖSYM’den kaynaklanan bu adres hatası nedeniyle sınava giremeyenlere yeni bir hak tanınması gerektiğini, çünkü bu sınava giremedikleri halde işlerini kaybedecek adayların bulunduğunu belirtti.

ÖSYM ‘cami yanı’ yazınca…
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_474791_osym-sinav-yeri-adresi-olarak-ilce-yerine-cami-yani-yazinca-onlarca-kisi-sinava-giremedi.html

Bu yazı toplamda 1775, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum