cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Bankalar Artık Büyükbaş Hayvan Alımını da Leasing İle Yapmaya Başladı

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com

Kârlı sektörler listesine giren hayvancılık, finans şirketlerinin de ilgisini çekiyor. Yapı Kredi Leasing ‘büyükbaş hayvan’ leasingi konusunda ilk adımı milyonlarca dolarlık bir projeyle atıyor.

Enerji, Ar-Ge, otomotiv yan sanayi, turizm gibi alanlarda yoğun olarak kullanılan leasing (finansal kiralama) et fiyatları artınca hayvancılık sektörüne de girdi. Hayvancılık alanında yatırım yapmak isteyen firmalar leasing şirketlerinin kapısını çalmaya başladı. Son dönemde kendilerine hayvancılık alanında gelen taleplerinyoğunlaştığını söyleyen Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Nurgün Eyüboğlu şunları söyledi: “Hayvanın kendisinden tutun da süt üretimi yapılacak makinelere kadar bir çok leasing işlemi gerçekleştiriliyor. Talep geliyor bu alanda.

Şu anda üzerinde çalıştığımız büyük bir proje var. Çiftçilerin de eğitileceği bir proje. Yatırımcılarziraat mühendislerini ayarlayacak eğitim için. Trakya Bölgesi’nde oluşacak bir proje. Ekipmanları ve hayvanları almaları için finansman desteğinde bulunacağımız birproje. Faz faz yapılacak.” Projenin tam olarak maddi büyüklüğünün net olmadığını da dile getiren Eyüboğlu’nun milyonlarca dolarlık büyük bir proje olduğunun da altını çizdi. 2008′de hayvancılık sektöründe bir projeye imza attıklarını söyleyen Eyüboğlu bin hayvanın leasingini yaptıklarını da belirtti.

Bu yazı toplamda 3552, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum