cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Ankara ve İzmir de hedefteymiş

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
örgütü PKK’nın hedef aldığı üç büyük kent arasında yer alan Ankara’nın bombalı saldırıdan kurtulduğu ortaya çıktı.

Taksim’deki saldırı öncesinde ilk hedef olarak seçilen Başkent’teki olay, geçen ağustosta meydana geldi. Zaman ayarlı 3.5 kilo A4 plastik patlayıcı maddeyi Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne 100 metre mesafede, polisleri taşıyan servis otobüsünün güzergâhına bırakan bombacı, yanlış bağlantı sonucu bombayı aktif hale getiremedi. Patlamayan bombanın içinde bulunduğu poşet, tam 24 saat sonra devriye gezen bir polis ekibi tarafından fark edildi.

ANKARA BAŞARISIZ OLUNCA

Bombanın bulunmasının hemen ardından Çevik Kuvvet Şubesi önündeki güvenlik kameralarının görüntüleri tarandı. Ve 10 Ağustos tarihinde saat 08.29’da kaydedilen görüntülerde bombacı belirlendi. Polis görüntüleri çoğaltarak bombacının peşine düştü. Ama üç aydan bu yana bir sonuç elde edilemedi.

İstihbari bilgilere göre terör örgütü Ankara’daki başarısızlığın ardından ikinci eylemini İzmir’de gerçekleştirmek istedi.için yola çıkan terör örgütü üyesi bombacı Faik Yorgun, Uşak yakınlarında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Yorgun’un kullandığı aracın bagajından 5.5 kilo ağırlığında A4 ve C4 plastik patlayıcı çıktı.

HABERTÜRK

Ankara ve İzmir de hedefteymiş
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_474493_pkknin-ankara-ve-izmir-bombasi.html

Bu yazı toplamda 1310, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum