cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Ankara Wikileaks konusunda uyarılmış

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
ABD’ninBüyükelçiliği Maslahatgüzarı Doug Silliman’ın salı günü Dışişleri’ne giderek yayınlanacak belgeler konusundaki endişeleri aktardığı bildirildi. Londra’da Arapça yayımlanan El Hayat gazetesi, önceki gün site yetkililerine dayanarak “Açıklanması beklenen belgelerde, Türkiye’nin Irak’taki El Kaide örgütüne, ABD’nin ise PKK’ya destek verdiğini ortaya koyan bilgiler yer aldığını” iddia etmişti.

Silliman’ın salı günkü görüşmede, yakında 1980-2000 yılları arasına ait bazı belgelerin çıkabileceğini belirterek, “Umarım Türkiye ile ilgili bir şey çıkmaz.” dediği öğrenildi. ABD Başkanı ‘nın Büyükelçi adayı Francis Joseph Ricciardone Kongre’den onay alamadığı için Ankara’daki işleri Maslahatgüzar Silliman yürütüyor.

‘PKK’YA DESTEK VERMEDİK, VERMEYİZ’ Dışişleri Bakanı , dün özel bir kanalda katıldığı programda bahsedilen iddialara değindi. Haberlerin henüz spekülatif olduğunu belirten Bakan, Türkiye’den Irak’ı hedef alan terör faaliyetine müsamaha gösterilmesinin ya da gerekli tedbirin alınmamasının söz konusu olmadığını söyledi. Davutoğlu, El Kaide ile mücadelede de Türkiye’nin daima takdir edildiğini de ekledi. Zaman’a konuşan Amerikan Büyükelçilik kaynakları da ‘ABD’nin PKK konusundaki tutumunun çok açık olduğunu, ne geçmişte ne de gelecekte desteklemesinin söz konusu olamayacağını dile getirdi. Bunun aksinin iddia edilmesinin saçma olacağını’ savundu. ABD’nin Türkiye ile terörizme karşı birlikte mücadelede kararlı olduğunu da kaydetti. ABD Dışişleri Sözcüsü P.J. Crowley, çarşamba günü yaptığı açıklamada, Amerikalı diplomatların yayınlanması muhtemel gizli belgeler konusunda dost ve müttefik ülkeleri bilgilendirmekte olduklarını belirtmişti. Crowley, belgelerin açıklanmasının, ülkesinin çıkarları için zararlı olacağını, Amerikalı diplomatlarla dost ve müttefik ülkeler arasında gerginlikler çıkabileceğini dile getirmişti.

Wikileaks sitesi ise Twitter’dan duyurduğu bir bilgide, ‘nın , Avustralya, Kanada, Danimarka, Norveç ve İsrail’i de yeni belgeler konusunda uyardığını iddia etti. Geçtiğimiz aylarda 400 bin Amerikan Savunma Bakanlığı belgesini yayınlayan sitenin, bu kez bunun yedi katı büyüklüğünde belgeyi ifşa etmesi bekleniyor. Sitenin sahibi Julian Assange hakkında İsveç’te tecavüz suçlamasıyla tutuklama kararı çıkartılmıştı.

Ankara Wikileaks konusunda uyarılmış
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_474438_ankara-wikileaks-konusunda-uyarilmis.html

Bu yazı toplamda 1267, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum