cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


BMW M3 yenilendi

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.


BMW M3 Competition paketi seçeneğine kavuşuyor.

M3’ün üç gövde tipine de, yakıt tüketimini azaltan matik Başlatma-Durdurma sistemi eklendi, tek kapılı ve üstü açık modeller LED arka lambalara kavuşurken coupe ve sedan’a aracın tepkilerini keskinleştiren Competition paketi uygulanabiliyor.

2.20100216165819.jpg

BMW M3’ün 420 beygir gücündeki 4 litrelik yüksek devirli V8 motoru araç durduğu zaman motoru kapatan bir başlatma-durdurma fonksiyonunun eklenmesinden yararlanacak.

Başlatma-Durdurma sistemi hem standart 6 vitesli mekanik şanzımana sahip araçlarda, hem de Drivelogic içeren M çift debriyajlı şanzımanla beraber kullanılabiliyor, bu da M3’ü bu teknolojiyi otomatikleştirilmiş bir mekanik şanzımanla birlikte kullanan hibrit olmayan ilk BMW yapıyor.

BMW başlatma-durdurma sisteminin BMW M3’ün ortalama yakıt tüketimini ve CO2 seviyelerini yüzde 8’e, bir başka deyişle kilometre başına 24 gram kadar düşürdüğünü iddia ediyor.


Bavyeralı üreticisi M3 coupe’nin ve sedan’ın artık 7 vitesli M çift debriyajlı şanzımanla 100 km’de 11.2 litre, 6 vitesli mekanik şanzımanla ise 100 km’de 12.4 litre ortalama yakıt tüketimi elde ettiğini söylüyor.

BMW coupe ve sedan M3’ler için seçenek olarak Competition Paketi, karbon-fiber arka spoiler ve ön tampon uçlarından oluşan aksesuarlar sunuyor. Competition Paketi yaklaşık 10 mm alçaltılmış bir süspansiyon ve 9 x 19 inç büyüklüğünde farklı tasarım hafif alaşım jantlardan, spor modu içeren EDC elektronik amortisör kontrolünden oluşuyor.


BMW M3 yenilendi
Source:http://www.ototc.com/bmw-m3-yenilendi.html

Bu yazı toplamda 2498, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum