cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Chrysler’in yükselişi devam ediyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.


Chrysler Group LLC yükselme trendine 2010 yılının üçüncü çeyreğinde de devam etti.

2010 yılının üçüncü çeyreğine yönelik mali sonuçları açıklayan Chrysler Group LLC, bir önceki döneme oranlanla yüzde 5.2 oranında yükseliş sağlayarak, net gelirlerinin 11.018 milyon dolara yükseldiğini açıkladı. Üçüncü çeyrekte sağlanmış olan 239 milyon dolarlık işletme karı ise, 2010 yılı güncel kar getirisini 565 milyon dolar seviyesine taşıdı. 2010 yılının ikinci çeyreği ile karşılaştırıldığında 56 milyon dolarlık bir artış sağlayan Chrysler Group LLC bu artışta temeli, piyasaya sürülen yeni Jeep® Grand Cherokee’nin oluşturduğunun da altını çizdi.

Sağlanmış olan mali başarıda en büyük etkenin yeni tasarlanan ve satılan araçların olduğu açıklanırken 2010 yılında özellikle yeni Jeep®Grand Cherokee ile elde edilmiş başarının, Chrysler Grubu’nun yeniden rekabetçi bir motiv devi haline dönüşmesinin başlangıç sinyalleri olduğu belirtildi.

Net zararını 2010 yılının üçüncü çeyreğinde ciddi oranda azaltma başarısı da gösteren Chrysler Group LLC, ikinci çeyrekte 172 milyon dolar olan zararını 84 milyona dolar seviyelerine indirmeyi ayrıca başardı.

Tümüyle yenilenen 2011 model Jeep® Grand Cherokee’nin pazara getirdiği hareketlilik ve yüksek tercih edilme oranı kazanılan birçok prestijli ödül ile desteklenirken, güçlü ABD satışları özellikle Paris Motor Show’da markaya olan ilgiyi üst seviyelere taşıdı. Jeep® markası arazi araçları (SUV) segmentini icat edişinden yaklaşık yirmi yıl sonra tüm dünyada 4.3 milyondan fazla Jeep® Grand Cherokee satma başarısını göstermiş oldu.


Aynı zamanda Chrysler Group LLC gelecekte üreteceği araç modellerini hazırlamak için Sterling Heights (Michigan) montaj tesisine 850 milyon dolar, Belvidere (Illinois) montaj tesisine 600 milyon dolar ve Toronto yakınlarında bulunan Etobicoke kaplama tesislerine 27.2 milyon dolarlık yatırım gerçekleştireceğini açıklarken bu yeni yatırımlar sayesinde artan kapasitelerin 280 kişiye yeni iş imkanları sağlayacağı belirtildi.

Başarılı Jeep® Grand Cherokee üretiminin yanı sıra Chrysler Group LLC, 2010 yılının üçüncü çeyreğinde Amerika’da bu yıl piyasaya sürülecek olan 16 yeni aracın tanıtımını da ayrıca gerçekleştirdi.


Chrysler’in yükselişi devam ediyor
Source:http://www.ototc.com/chrysler%e2%80%99in-yukselisi-devam-ediyor.html

Bu yazı toplamda 3955, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum