cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Elektrikli Golf 2014’te geliyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.


Volkswagen 2014 yılında satışa sunacağı tamamen elektrikli Golf blue e-motion ile ilgili detayları açıkladı.

Avrupa’nın en popüler lerinden biri olan Golf’ün elektrikli modeli gücünü ön aks üzerindeki elektrikli motorundan alıyor. Maksimum gücü 85 kW/115 beygir olan motorun torku 270 Nm. Daha ekonomik sürüş için motor 50 kW/69 beygir gücünde de çalışabiliyor.

315 kg ağırlığındaki, 26,5 kilowatt-saatlik Lityum-iyon batarya paketi ile Golf blue-e-motion 150 km sürüş menziline sahip. Volkswagen araç 2013 yılında seri üretime girdiğinde bu menzilin yükseleceğini söylüyor. Azami hızı 135 km/s olan aracın 0-100 km/s hızlanması 11,8 saniye.

Volkwagen, Golf blue-e-motion’ı, elektrik tüketimini şoförünün takip edebileceği bir gösterge paneli ile donatacak. Gösterge panelinde, araç sürülürken bataryayı tassaruflu kullanmak için takometre yerine, kilowatt durumunu gösteren bir kadran bulunacak.

b_16.jpg


İçten yanmalı mrlu otomobillerde de kullanılan, araç yavaşlarken devereye giren ve dinamo gibi çalışan, ‘kinetik enerji geri kazanma’ fonksiyonu, Golf blue-e-motion’da da var. Tamamen elektrikli otomobilde sistemin dört farklı ayarı var. D konumunda ayağınızı gazdan çektiğinizde araç diğer otomobiller gibi süzülüyor, ancak D3 diye ayarlandığında ise gaz kesilir kesilmez, maksimum enerji şarj edilerek, araç hızlıca yavaşlıyor.

Golf blue-e-motion’da üç sürüş profili bulunuyor; Normal, Komfor+ ve Menzil+. Normal profilinde maksimum güç kullanımdayken, Menzil+ profilinde güç 50 kW/69 bg’ye düşüyor.


Elektrikli Golf 2014’te geliyor
Source:http://www.ototc.com/elektrikli-golf-2014%e2%80%99te-geliyor.html

Bu yazı toplamda 4089, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum