cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


En problemli pedal Toyota’da

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.


Rapora göre 2008′den bu yana Toyota’nın Avrupa modelleri problemli pedal kullanıyor

Wall Street Journal’a göre Toyota M yapımcısı sorunlu pedalı tamir etmek için Avrupa’daki araçları geri çağıracak, ama Toyota Motor Europe’un bir sözcüsü geri çağrının, Avrupa’daki 2 milyon aracı etkileyeceğine yönelik medyada çıkan haberler konusunda yorum yapmayı reddetti.

Toyota Europe yaptığı basın açıklamasında etkilenen araçların modellerinin ve kesin sayısının halen araştırıldığını belirtti. Şirket “Avrupa’da üretimi durdurma yönünde bir niyetleri olmadığını” çünkü Toyota’nın zaten üretim sürecini bu sorunu gidermek için farklı parçalar kullanacak şekilde değiştirdiğini de ekledi.

Salı günün sonlarına doğru Toyota kusurlu gaz pedalı mekanizmaları nedeniyle sekiz ABD modelinin satışlarını askıya aldı. Satışlar kesildikten sonra gelecek hafta da Kuzey Amerika’daki beş fabrikada üretime ara verilecek.

Wall Street Journal’a göre Toyota gaz pedallarındaki sorunları ilk olarak Mart 2007’de Tundra pikabında fark etmiş. Şirket sorunun gaz pedalının sürtünme levyesinde kullanılan malzemeden kaynaklandığını tespit etmiş ve bunu değiştirmiş.


Fakat gazeteye göre Aralık 2008’de iki küçük Toyota otomobili olan Aygo ve Yaris’in sağdan direksiyonlu modellerinde de benzer bir sorun ortaya çıkmış.

Toyota’nın soruşturması ısıtıcılardan gelen buğunun gaz pedalındaki sürtünmeyi arttırdığı ve bazı durumlarda takılı kalmasına yol açtığı sonucuna ulaşmış.

Gazeteye göre Toyota, 2009′un Ağustos ayının ortasından itibaren, Avrupa’da üretilen ve sorunlu gaz pedallarını kullanan bütün araçlarda sürtünme levyesinin kolunu uzatmış ve malzemelerini değiştirmiş.


En problemli pedal Toyota’da
Source:http://www.ototc.com/en-problemli-pedal-toyota%e2%80%99da.html

Bu yazı toplamda 3856, bugün ise 6 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum