cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Ferrari ilk elektriklisini tanıtacak

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.


‘Şahlanan At’ Ferrari Cenevre mobilinin tanıtımı sırasında, şirketin hibrit teknolojisini kullanmaya başlayacağını ve bu teknolojiye sahip olacak ilk modelin 599 olacağını ifade etti.

Yeni otomobil hakkında hiçbir ayrıntı verilmedi, ama Montezemolo prototip 599 hibridinin Mart ayında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmi olarak görücüye çıkacağını söyledi.

Geçen sene ortaya çıkan Avrupa patentleri, Ferrari’nin dört tekerlekten çekişli, ön tekerleklerin elektrikli motordan güç aldığı hibrit bir aktarma organı üzerinde çalıştığını düşündürmüştü. İtalyan dergisi Quattroruote daha sonra bu yeni sistemin lityum bataryalar ve bir elektrik motoru kullanarak, 599′daki V12′nin yakıt tüketiminin % 35 azalmasını sağlayacağını bildirdi.

Şirket kaynakları Ferrari’nin hibrit sisteminin, 2009 F1 yarış sezonunda kullanılmış KERS’ten (kinetik enerji geri kazanma sistemi) türetildiğini belirtti.


Montezemolo Ferrari’nin yeni yarış teknolojilerinin yol otomobillerine aktarımı alanında, F1’de başı çekmesini istediğini söyledi.


Ferrari ilk elektriklisini tanıtacak
Source:http://www.ototc.com/ferrari-ilk-elektriklisini-tanitacak.html

Bu yazı toplamda 1077, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum