cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Mazda MX-5’ten yeni yaşa özel seri

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.


Mazda 20. yıldönümüne özel yeni bir seriyle karşımıza çıkacak..

Mazda, ekol roadster’inin başarılarla dolu yirminci yılını, Mart ayında düzenlenecek Cenevre mobil meraklılarını üstü açık sürüş keyfinin temellerine götürecek. Bu efsanevi Mazda MX-5’lerin her biri 1’den 2000’e kadar numaralandırılmış özel seri numaralarının yer aldığı çelik levhalar taşımaktadır.

Seri üretilen 1.8 litre motorlu, yumuşak tavanlı roadster’ın baz alındığı bu versiyon, krom ızgara, kapı kolları ve far panellerinin yanı sıra, gümüş sis lambası çerçeveleri, özel 17 inçlik alaşım jantlar ve 20’nci Yıldönümü logoları ile farklı bir tasarıma sahip. Gerçek Kırmızı, Kristal Beyazı Mika ve bu versiyona özel yeni Aurora Mavisi olmak üzere üç renk seçeneği ile sunulacak olan otomobil, iç tasarımında da kaporta rengine uygun renkte dekoratif öğeler taşıyor. Capcanlı spor bir sürüş için otomobilde amortisör kule çubuğu da bulunuyor.

Cenevre’de özel MX-5 versiyonunun tanıtımının yanında Yepyeni Mazda5 Serisi’nin de dünya prömiyeri yapılacak. Özellikle aile-dostu olan bu yeni binek otomobil, Avrupalı tüketicilere aşağıdaki özelliklerle sunulacak:

• Otomobile C-MAV segmentinde apayrı bir yer kazandıran göz alıcı tasarım,

• Yerini aldığı 2.0 litrelik benzinli motora nazaran CO2 emisyonlarını yaklaşık yüzde 15 oranında azaltan i-stop özelliğiyle donatılmış yeni 2.0 litrelik benzinli DISI* motor,

• Gelişmiş Karakuri koltuklarla yedi kişi kapasiteli esnek iç kabin ve sürgülü arka kapılar.

Mazda Cenevre’de ayrıca, dünya çapında satışına 2011’de başlanacak olan gelecek nesil SKY Konsepti’nin: SKY-G benzinli ve SKY-D dizel motorlar ile Mazda SKY- Drive otomatik vites (AT)’nin Avrupa prömiyeri ile de sürdürdüğü çevre-dostu çalışmalarına vurgu yapacak. Bu yeni modeller, Mazda’nın ilan ettiği ‘yakıt tasarrufunda 2015 yılına kadar yüzde 30 iyileştirme’ hedefine büyük katkı sağlayacak gelecek nesil teknolojilerin ürünü olma özelliği taşıyor:

• SKY-G benzinli motor kendisinden önceki 2.0 litrelik motordan yüzde 15 daha az yakıt tüketecek ve bugünkü 2.2 litrelik dizel motora eşit bir verim sağlayacak,


• SKY-D dizel motor, yakıt tasarrufunu Mazda’nın bugünkü 2.2 litrelik dizel motoruna oranla yüzde 20 artıracak,

• Yeni otomatik vites yakıt tasarrufunu yüzde 5 artıracak ve çift kavramalı viteslerdekiyle aynı duyguyu veren vites geçişleriyle SKY motorlara kusursuz bir uyum sağlayacak.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya çapında ilk kez tüketicinin beğenisine sunulacak olan bir diğer model ise Yeni Mazda6. Bu yeni model, Mazda6’nın kendisine ün kazandıran güçlerini pekiştirirken farklı özellikler de sunuyor:

• İlk bakışta dikkat çeken spor bir duruş ve seçkin kimliğinin ifadesi olarak yeni Mazda aile sınıfı yüzü; yeni ön ve arka far tasarımları,

• Tümü daha ekonomik ve daha düşük emisyona sahip altı motor seçeneği sunan güç aktarım serisi: üç çeşit 2.2 litrelik turbo dizel ve 2.0 litrelik yeni DISI benzinli motor dahil olmak üzere,

• Optimum hızlanma performansı ve yakıt ekonomisi sağlaması amacıyla yeni DISI benzinli motor için geliştirilmiş yeni beş-ileri otomatik vites.

Mazda’nın 2010 Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki basın toplantısı 2 Mart’ta Salon 5’teki Mazda standında yapılacak.


Mazda MX-5’ten yeni yaşa özel seri
Source:http://www.ototc.com/mazda-mx-5%e2%80%99ten-yeni-yasa-ozel-seri.html

Bu yazı toplamda 5292, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum