cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Park yeri aramaya son

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.


Yeni hazırlanan bu sistem size uygun park yerini bulacak.

Kalabalık şehirlerde yaşayanlar park yeri bulmanın ne kadar büyük bir sorun olduğunu bilir. Akşam iş dönüşü evinize gidip uzanmak istersiniz kapınızın önüne kadar gelirsiniz ama maalesef park yeri yoktur. Dakikalarca dolaştıktan sonra evinizden metrelerce uzakta bir park yeri bulursanız şanslısınız.

Bu soruna bir çözüm bulmayı amaçlayan Rutgers üniversitesinden mühendisler bir prtip geliştirmeyi başarmış. GPS ve internet bağlantısı aracılığıyla boş park yerlerini araştıran sistem sizi navigasyon haritalarıyla yönlendiriyor. Ayrıca sürücü sokağa park etmek istemezse yakındaki otopark alanlarını gösteriyor. Park edeceğiniz yerin yanına gittiğinizde de sistemin ultrasonik sensörleri aracınızın bu boşluğa sığıp sığmayacağını kontrol ediyor ve sizi uyarıyor.

Sistem belli bir altyapıya ve donanıma ihtiyaç duyuyor fakat sistem üzerinde çalışan mühendisler maliyetin düşük olacağını savunuyor. Bu sistemin bir amacı da park yeri ararken harcanan ekstra yakıt sarfiyatından kurtulmak. Mühendislerin hesaplarına göre her yıl park yeri arayan sürücüler fazladan 730 ton karbondioksit’i havaya salıyorlar.Park yeri aramaya son
Source:http://www.ototc.com/park-yeri-aramaya-son.html

Bu yazı toplamda 1310, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum