cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


S60 yayaları da düşünüyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.


Şirket in ön ızgarasına entegre edilmiş radardan, dikiz aynasının ön kısmına takılmış kameradan ve bir merkezi kontrol biriminden oluşuyor. Radarın görevi otomobilin önündeki herhangi bir nesneyi ve ona olan mesafeyi tespit etmek. Kamera ise onun ne tür bir nesne olduğunu belirliyor.

1.20100215094748.jpg

Acil bir durumda sürücü önce sesli bir uyarıyla beraber ön cama yansayan (HUD) ve yanıp sönen bir ışık algılıyor. Anlık, sezgisel bir tepki oluşturmak amacıyla bu ışığa fren ışığına benzer bir görünüm verilmiş. Aynı anda otomobilin frenleri de önceden yüklenmiş oluyor. Eğer sürücü uyarıya bir tepki vermezse ve bir kaza kaçınılmaz ise tam frenleme gücü otomatikman uygulanıyor.

Tamamen yeni S60 serisi ilk piyasaya çıktığında iki dizel ve bir benzinli motor seçeneğine sahip olacak. Bu motorlar 304 bg üreten, 3.0 litrelik bir T6 benzinli motordan, 205 bg üreten 2.4 litrelik bir D5’ten ve 163 bg üreten 2.0 litrelik bir D3’ten oluşuyor. 2011 yılında seriye 1.6 litrelik dizel motora sahip bir DRIVe versiyonu da eklenecek.


Yeni Volvo S60 şu ana kadar üretilmiş en sportif Volvo. Direksiyon dişlisi oranı daha hızlı tepki amacıyla önceki modellere göre yüzde 10 hızlandırılmış. Direksiyon kolonunun daha kalın tüpleri ve daha sıkı burçları burulma direncinin yüzde 100 artmasını sağlamış. Bu aynı zamanda tekerlekler ve yolla doğrudan temas hissinin artmasına da katkıda bulunuyor.

Tamamen yeni Volvo S60’ın uluslararası tanıtımı Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak.


S60 yayaları da düşünüyor
Source:http://www.ototc.com/s60-yayalari-da-dusunuyor.html

Bu yazı toplamda 1149, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum