cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


VW’nin kurdu geliyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.


Volkswagen’in iddialı pick-up’ı Amarok Ağustos ayında geliyor.

VW, eskimo dilinde ‘kurt’ anlamına gelen Amarok’u Arjantin’de üretmeye başlarken, önümüzdeki günlerde ilk olarak Güney Amerika pazarında satışa sunacak. Yılda 100 bin adet üretilecek Amarok, Türkiye’de ise 2011 yılı model olarak Avrupayla aynı anda Ağustos ayında satılacak. VW Türkiye Ticari Araç Genel Müdürü Kerem Güven, ilk pick-up modelleri Amarok’un yıllardır sadece 3 modelle yer aldıkları ticari pazarında kendilerine önemli bir güç katacağını belirtti. Bu yıl 1000 adet Amarok satmayı planladıklarını belirten Güven, “VW, ürettiği 100 bin Amarok’un zaten 50 binini Güney Amerika pazarında satacak. 2011 yılında ise 2 bin adetten fazla satmayı planlıyoruz. Kısa vadede hedefimiz ise pick-up sınıfında lider olmak ” dedi.

Off-road’a özel ABS sistemi var
Amarok’ta 163 beygir gücünde 2.0 litre hacmindeki TDI dizel mr görev yapıyor. Çift turboya sahip bu motor 1500 d/d’den itibaren 400 Nm tork üretiyor. 6 ileri düz vitese sahip olan araçta orta konsolda bir düğmeye basılarak ABS sistemin offroad’a uygun hale getirilebiliyor. İsteğe bağlı sunulan ESP sistemi seçildiğinde, 30 km/s’nin altındaki hızlarda Offroad-ABS’nin devreye sokulması durumunda, aynı zamanda Yokuş Aşağı İniş Desteği’ni de devreye alıyor.

Destek sözü aldı, yüzde 50 büyüme planı yaptı
2008 yılına kadar Volkswagen’in ticari araç satışlarında Almanya dışındaki en büyük pazarı olan Türkiye, küresel kriz ve talebin küçük-ucuz modellere yönelmesiyle 2009’da yüzde 50 düşüşle Alman markanın en fazla kayıp yaşayan ülkelerinden biri oldu. Volkswagen Ticari Araç Türkiye Genel Müdürü Kerem Güven, 2009’da satışlarının 20 binden 10 bine indiğini belirterek, “Kriz küresel olduğu için hemen hemen her yerde büyük düşüşler yaşandı. Her ülkeden destek talebi olunca da VW yönetimi bir şey yapamadı” dedi. 2 yıl önceye kadar VW’nin en önemli pazarı olduklarını ve Alman markanın bunun önemini bildiğini kaydeden Güven, bu nedenle VW Ticari Araçlar CEO’su Stephan Schaller’in kendisiyle Almanya’da görüştüğünü söyledi. Güven, “Schaller, 2009’da destek olamadıkları için üzgündü. Ama 2010 için her türlü desteği verecekleri taahüdünde bulundu. Fiyatları rakiplere göre rekabetçi düzeyde tutacakları sözü verdi. 2009’da yaşadığımız en büyük sıkıntı özellikle yerli modellerle aramızdaki fiyat farkının yüzde 50’lere kadar çıkmasıydı. Fiyat farkı bazı günlerde yüzde 60’ları aştı. Böyle olunca düşüş kaçınılmaz oldu” diye konuştu. Kerem Güven, 2009’da 178 bin adet olan ticari araç pazarının 2010’da 160-170 bin seviyelerine gerileyeceğini öngördüklerini belirterek, “Biz ise Almanya’dan aldığımız destek sözüyle 2010 yılında satışlarımızı yüzde 50 artırıp 15 bin adede çıkartmayı hedefliyoruz” mesajı verdi.


Patagonya’da ‘kurtlarla tango’
VOLKSWAGEN, Amarok’un uluslararası tanıtımını, hem üretimini yaptığı hem de en büyük pazarı olacak Arjantin’de yaptı. Arjantin’in güneyinde Patagonya bölgesi olarak da bilinen Şili’ye sınır Bariloche şehrinde yapılan test sürüşüne Avrupa basınından ilk katılan gazeteciler olduk. 20 saatlik bir yolculuğun ardından ardından önce Arjantin’in başkenti Boines Aires’e ardından da 2 saatlik uçuşla Bariloche’ye vardık. Dünyanın en güneyi olan Patagonya bölgesinde 300 kilometrelik test sürüşüyle hem Amarok’u test ettik hem de çevreyi yakından inceleme fırsatı bulduk. Arjantin’in kayak merkezi de olan ve içinde 7 gölle tam bir doğa harikası olan bölgede yaptığımız 6 saatlik kurtlarla tango esnasında, otostop yapan Arjantinli 3 dağcı genci de aracımıza alarak unutulmaz bir deneyim yaşadık. Amarok, Eskimo dilinde ‘kurt’ anlamına geliyor. Ancak araca sağlamlık imajı vermek için de bu ismin tercih edildiği, çünkü ‘Ben bir kayayım’ anlamına gelen İngilizce ‘I am a rock’ sözünün farklı bir şekilde söylenişini temsil ettiği de ortada.


VW’nin kurdu geliyor
Source:http://www.ototc.com/vw%e2%80%99nin-kurdu-geliyor.html

Bu yazı toplamda 3975, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum