cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Güneş enerjsi ile çalışan klavye geliyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Kablosuz ürünlerde ise pil ömrü cihazın sunduğu konforda eksiklik gibi duruyor.

Logitech’in ilk ürettiği kablosuz fare 3 yılda 28 pil kullanırken, şimdilerde geliştirilenile bu sayı 2’ye kadar düşmüş. Yılbaşına doğru Türkiye’de de kullanıma sunulacak yeni klavye ise pili ihtiyaç listelerinden çıkarttırıyor. Çünkü Solar Keyboard K750, ev ve iş yeri ortamında, hatta karanlık mekanlarda bile üzerindeki iki panel sayesinde ışık enerjisiyle çalışıyor. Minik bataryası dolduğu zaman, hiç ışık görmeden 3-4 ay çalışabiliyor.

Güneş ışığıyla güçlendirilmiş yeni klavye basın toplantısıyla duyuruldu. Video konferansla toplantıya katılan Logitech’in klavye ve farelerinin geliştirilmesinden sorumlu yöneticisi Denis Pavillard, ışıktan yararlanarak çalışan yeni klavyelerininin hiç ışık görmeden 3 ay çalışabildiğini söyledi. Pavillard, “Kablosuz, pilsiz ve hızlı bir bağlantıya sahip olan Solar Keyboard K750’yi kullanıcı talepleri üzerine geliştirdik. Tırnak büyüklüğündeki USB alıcı ile bilgisayara bağlanan klavye, 7 mm. kalınlığında. Bundan önceki modellerimizi bu kadar inceltemiyorduk. Çünkü içerisinde kullandığımız pil incelmeye engeldi. Dışarıdan aldığı ışık enerjisini kuruş büyüklüğünde, değiştirilmesi gerekmeyen pile yüklediği için ürün bir santimden bile daha ince. Klavye içerisindeki teknolojiyi az enerji tüketimi üzerine kurguladığımız için önceki modellerimize göre 5 kat daha az enerji tüketiyor. Böylece klavye hiç ışık görmeden 3-4 ay çalışabiliyor. Gün ışığının olduğu her yerde, kapalı mekânlarda bile kendi kendini şarj eden K750 ile pil sorunu böylece tarih oldu.” dedi.

LogitechSatış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Uyar da, K750’nin kendisinin yanı sıra paketlenen karton kutusunun da tamamen geri dönüştürülebilir çevreye duyarlı olduğunu söyledi. Logitech’in Wireless Solar Keyboard K750 ürünü KDV hariç, 99 dolardan yılbaşına doğru satışa sunulacak.

Güneş enerjsi ile çalışan klavye geliyor
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473853_pili-ihtiyac-listesinden-cikartan-gunes-enerjli-klavye.html

Bu yazı toplamda 1456, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum