cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Barış Akarsu Kimdir

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com

Barış Akarsu Kimdir, Barış Akarsu Hakkında, Barış Akarsu Özgeçmişi, Barış Akarsu Şarkıları, Barış Akarsu ne zaman öldü, Barış Akarsu nasıl öldü, Barış Akarsu neden öldü, Barış Akarsu niçin öldü, Barış Akarsu kaza, Barış Akarsu trafik kazası, Barış Akarsu. İlk, orta ve lise öğrenimini Amasra’da tamamladı. Lise öğrenimini sürdürürken Amasra Yelken Kulübü’nde profesyonel olarak yelken sporu ile ilgilenmeye başladı. Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başladı. İlkokuldayken elinde blok flüt sokaklarda dolaştığını söyler. Ama müzikle asıl tanışması Amasra’ya gelen müzisyenlerden etkilenerek çalmayı öğrendiği klavye, gitar ve mızıka ile olmuştur. Barış Akarsu, o dönemlerde dinlemeye başladığı 1970 ve 1980’lerin rock, hard rock ve heavy metal grup ve sanatçılarından etkilendi. Antalya’da animatör ve müzisyen olarak çalıştı. Ankara’da garsonluk, barmenlik ve müzisyenlik yaptı. Daha sonra Karadeniz Ereğlisi’ne gelerek dört yıl boyunca çeşitli barlarda, yerel televizyon ve radyolarda programlar yaptı. Bu dönemde ATV kanalında yayınlanan Akademi Türkiye yarışmasına katıldı ve 2004 Temmuz ayında yarışmayı birinci olarak tamamladı. Yarışmadan hemen sonra İstanbul’a yerleşti ve müzik çalışmalarına burada devam etti. Yarışmanın sonuçlanmasından ilk albümünü çıkarmasına kadar geçen sürede Türkiye’nin değişik yerlerinde sayısı 200’ü geçen konserler verdi.

14 Ocak 2005’te Seyhan Müzik’ten Serdar Öztop’un yapımcılığı ile ilk albümü Islak Islakı piyasaya çıkardı. Bu albümden aynı yıl içerisinde “Islak Islak”, “Kimdir O”,”Amasra” ve “Mavi” parçalarına klip çekti. 3 Ağustos 2006’da ikinci albümü olan Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gereki piyasaya çıkardı.10 yeni ve 1 coverden oluşan albümde söz ve bestesi Akarsu’ya ait “Yeter Be” ve “Ben” adlı iki eserde bulunmaktadır. İkinci albümden; “Vurdum En Dibe Kadar” ve “Yaz Demedim” parçalarına klip çekildi 2006 yılında Star kanalında yayımlanmaya başlanan Yalancı Yarim dizisinde başrollerden birini üstlendi. Bu dizinin ardından sevenleri tarafından “Alfonso Tarık” olarak anılmaya başlandı.

30 HAZİRAN 2007

Barış Akarsu Kaza Geçirdi

Bodrum-Torba karayolu kavşağında meydana gelen trafik kazasında ”Yalancı Yarim” adlı Tv dizisi çekimleri için Bodrum’da bulunan 28 yaşındaki Rock müziği sanatçısı Barış Akarsu ve iki arkadaşı,Barış Akarsu’nun doğum gününü kutlamak için yola çıktıkları otomobil, bir kamyonla çarpıştı.
Kazada, otomobilde bulunan Zeynep Koçak ve Nalan Kahraman hayatını kaybetti. Ağır yaralanan geçirdiği ameliyatın ardından yoğun bakıma kaldırılan Barış Akarsu’nun sağlık durumu ise ciddiyetini koruyor.

Kafatasında ve köprücük kemiğinde kırıklar oluşan 29 Haziran 1979 Zonguldak doğumlu Barış Akarsu’un beyninde ödem oluştuğu belirtildi.

Barış Akarsu’nun tedavisinin yapıldığı Özel Bodrum Hastanesi Başhekim Bedrettin Ulusoy, Akarsu’nun hastanelerine getirildiğinde solunum ve kalp fonksiyonlarının durduğunu belirterek “Acil serviste yapılan müdahalenin ardından kalp ve solunum fonksiyonları geri döndü” dedi.

”Sağlık Durumu Ciddiyetini Koruyor”

Hastaneye getirildiğinde solunum ve kalp fonksiyonları durmuş vaziyette olan Barış Akarsu’nun tedavisine yoğun bakım servisinde devam ediliyor.

Kafatasında meydana gelen kırıklar ve beyin ödemi nedeni ile Akarsu’nun hayati tehlikesinin devam ettiği ve durumunda bir değişiklik olmadığı bildirildi.

SEVENLERİ HASTANE ÖNÜNDE BEKLİYOR
Kazada ağır yaralanan Barış Akarsu’nun sevenleri ile yakınları ise Akarsu’nun tedavisinin yapıldığı Özel Bodrum Hastanesi’nin girişinde bekliyorlar.

Akarsu’nun sağlık durumu ile ilgili gelişmeleri takip etmek isteyen çok sayıda basın mensubu ve bazı televizyonlara ait canlı yayın araçları da hastane önünde.

Beyin Cerrahı Abdullah Servet ise Akarsu’nun beyninde meydana gelen geniş ödemde herhangi bir gerileme olmadığını söyledi. Servet, “Ödem önleyici tedaviye devam ediyoruz. Şu an Akarsu’nun ameliyata alınması söz konusu değil” dedi.
4 TEMMUZ 2007
Barış Akarsu’nun Tedavi Gördüğü Hastanede Reyting Kavgası

Barış Akarsu’nun kaza yaptığı hastaneye tv’lere çıkmak için gelen Gönül Yazar’la komadaki yıldızın hayranları arasında tartışma çıktı. Akarsu’nun son fotoğrafını çeken kişinin,gazetecilerden para istemesi ise ayrı bir gerginlik yaşattı.
4 TEMMUZ 2007 23:30

Barış Akarsu’nun tedavi gördüğü hastanenin doktorları Barış Akarsu’nun vefat ettiğini açıkladılar.
Sanatçı Akarsu’nun tedavi gördüğü hastanenin doktorlarından Op. Dr. Abdullah Servet, hastane önünde yaptığı açıklamada, ”Maalesef bu gece saat 21.00’e doğru Barış Akarsu’nun kalbi durdu ve kalbi yeniden çalıştıramadık” dedi. Dr. Servet, ”Beklenen bir olay, sonunda böyle bir olay olabileceğini öngörmüştük. Bu 3 gün önce olabilirdi, 3 gün sonra olabilirdi. Maalesef bu akşam meydana geldi. İkinci defa kalbi çalıştıramadık ve Barış’ı kaybettik” şeklinde konuştu.

Barış Akarsu’nun Son Yolculuğu

Geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu hayata gözlerini yuman Türkiye’nin starı, Amasra’nın gururu Barış AKARSU, Büyük bir cenaze töreninin ardından Amasra’ da toprağa verildi. Amasra’ da şimdiye kadar görülmemiş ölçüde büyük bir kalabalıkla sonsuzluğa uğurlanan Barışın ardından sevenleri gözyaşı döktü.

Öğle saatlerine yakın Bartın devlet hastanesinden alınarak, ambulansla ve uzun bir araç konvoyu eşliğinde saat 12.00 sıraları Amasra’ya getirilen Barış’ ın cenazesi, Amasra Merkez Camiinde hazırlanan yere konuldu.Burada toplanan halk büyük bir sakinlikle Cuma namazının bitmesini bekledi. Cuma namazının bitiminden sonra kılınan cenaze namazının ardından Barış AKARSU’ nun cenazesi bir süre omuzlar üzerinde taşınarak toprağa veridi.

Cenaze namazından önce ailesi tarafından alkış ve ıslık çalınmaması, bunu yerine dua ve tekbirlerle cenazenin kaldırılması rica edildi.Barış AKARSU Amasra Mezarlığı’nda dedesinin yanı başında gözyaşları içinde toprağa verildi.
14 EKİM 2007

VEFASIZLIK BAYRAMDA BARIŞ AKARSU’YU VURDU. SANATÇININ KABRİNİ BAYRAMDA HİÇ ZİYARET EDEN OLMADI
Bodrum’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden ünlü şarkıcı Barış Akarsu, ölümünün üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen unutuldu.

Barış Akarsu’nun mezarına gidenin olmaması vatandaşlarda tepki yarattı. Mezarlığa yakınları için dua etmeye giden vatandaşlar, ‘Daha önceleri bir çok insan geliyordu. Ama bayramda ziyaret edenlerin sayısı çok azdı. Barış yalnız bırakıldı’ dediler

Bilmiyorum yoruma gerek var mı…Herşeyi o kadar çabuk unutabiliyoruz ki.Barış Akarsu ölmeden yanındaki iki arkadaşı öldüğünde hergün geçen alt yazılardan biri daha geçti.Belkide Barış Akarsu’nun arkadaşları oldukları için diğer ölen insanlara göre adlarını daha fazla duyduk.Sonuçta insanlar geride bıraktıklarıyla varlar.Bunun en önemli sebebi bu olsa gerek.Bugün unutanlardanız,yarın unutulanlardan…(her zaman söylenen klasik fakat çoğu zaman anlam taşımayan cümle;SENİ UNUTMAYACAĞIZ!)

Bu yazı toplamda 10383, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum