cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


My Towerland

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com


Ağaoğlu, İstanbul Finans Merkezi’nin en değerli arazisindeki My Towerland’i satışa sundu. Proje hayata geçtiğinde tüketilecek yıllık 36 milyon kWs enerjinin tamamı Türkiye’de ilk kez Ağaoğlu’nun ürettiği yenilenebilir (temiz) enerjiden karşılanacak. Bu sayede projede yaşayanlar elektriği yüzde 20 daha düşük bedelle kullanacak.

Ağaoğlu, İstanbul’un yeni finans merkezi olarak planlanan Ataşehir’de, 285 bin metrekarelik alanda gerçekleştireceği en büyük projesi My Towerland’in tamamını satışa sundu. Projenin ilk etabı olan ve tamamlanma aşamasına gelen 420 konutluk Sky Towers’ın ardından, 2012 sonunda teslim edilecek ve toplam 2.535 konuttan oluşan My Towerland başta banka ve finans kesiminde çalışanlar olmak üzere bölgeye ilgi duyan geniş bir alıcı kitlesine hitap ediyor.

Ağaoğlu, My Towerland projesinin mimari tasarımını hazırlamadan önce 50 bin kişiyi kapsayan bir anket gerçekleştirerek hedef kitlesinin taleplerini dikkate aldı. Tasarımı, mimarlık dünyasının tanınmış isimlerinden Yüksek Mimar Tuncay Çavdar tarafından gerçekleştirilen My Towerland, ferah yaşam alanları, verimli alan kullanımları, deniz manzaralı kat bahçeleri gibi özelliklerinin yanı sıra Türkiye’de bir ilk olan gökyüzü villaları gibi yenilikleri de içeriyor.

Ana arterlere olan ulaşım kolaylığı ile ön plana çıkan My Towerland sosyal olanaklarıyla ailelerin ve bireylerinin ihtiyaçlarına hitap eden bir yaşam merkezi olarak bünyesinde fitness salonu, sauna, buhar odaları, çocuk oyun alanları, kapalı yüzme havuzu ve alışveriş alanları gibi gelişmiş sosyal alanlara sahip.

My Towerland projesinde 77 ve 133 metrekare arasında değişen 1+1 üniteler, 98 ve 286 metrekare arasında değişen 2+1 üniteler, 139 ve 335 metrekare arasında değişen 3+1 üniteler ile 216 ve 342 metrekare arasında değişen 4+1 üniteler yer alıyor. Üniteler daire sahiplerinin farklı ihtiyaçları gözetilerek 56 farklı tipte planlandı. İlk kez My Towerland projesinde uygulanan kat bahçeleri daire sahiplerine gökyüzünde bahçe keyfi sunarken; Gökyüzü Villaları ise 49 ve 50. katlarda yer alan dubleks villalardan oluşacak.

Ağaoğlu, daha önceki projelerinde olduğu gibi My Towerland projesinde de tüketiciye ödeme kolaylıkları sağlayan kampanyalar hazırladı. Tüketicinin ödeme gücüne göre oluşturulabilen esnek ödeme modeli sayesinde, kişiye özel ödeme planları hazırlanabilecek veya uygun koşullarla banka kredisinden yararlanılabilecek.

My Towerland projesinde 1+1 dairelerin fiyatları 369 bin TL’den başlıyor, en geniş daire olan 342 metrekarelik 4+1 ünitelerde ise 1 milyon 729 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Ağaoğlu Türkiye’de ilk kez bir konut projesinin tüketeceği enerjiyi yüzde 100 yenilenebilir kaynaktan alacak, sakinler yüzde 20 ucuza kullanacak

Ağaoğlu, My Towerland’de projenin tamamında yer alacak 3 bin 500 konutun yıllık 36 milyon kilovatsaate (kWs) ulaşan enerji ihtiyacının tamamını yenilenebilir enerji ile karşılayacak. Bu rakam, Kyoto Sözleşmesi’nde Avrupa Birliği ülkeleri için 2020 yılında enerji üretiminin en az yüzde 20’sinin yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanmasını öngören hedefin de üzerinde. Bu şekilde My Towerland’de yaşayacak daire sahiplerinin enerji kullanım maliyeti yüzde 20 oranında ucuzlayacak. Ağaoğlu Enerji Grubu tarafından gerçekleştirilen toplam 460 milyon TL tutarındaki temiz enerji yatırımlarının sonucunda yılda 38 bin konuta yetecek temiz enerji kapasitesi yaratılacak ve My Towerland projesinden başlamak üzere bundan sonra tüm Ağaoğlu projelerinde yüzde 100 temiz enerji kullanımına geçilerek çevrenin korunması anlamında ülkemiz adına çok büyük bir adım atılmış olacak.

13 Mayıs 2010 Perşembe günü gerçekleştirilen lansman toplantısında konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Ataşehir bölgesinin hızla değer kazanmakta olduğunu belirtirken artık hayata geçmekte olan İstanbul Finans Merkezi projesine paralel olarak bölgenin halen çok büyük bir kazanç fırsatı sunmakta olduğunu ve buradaki gelişme için Londra ve Moskova gibi merkezlerdeki fiyat gelişmelerinin örnek alınabileceğini belirtti. Ağaoğlu, Ataşehir’de kalan son büyük arazi üzerinde geliştirilen bu büyüklükteki bir projenin çok ciddi yaşam ve yatırım avantajları olacağını vurguladı.

Ayrıca Ağaoğlu Enerji Grubu’nun temiz enerji yatırımlarına paralel olarak ilk kez bu kadar büyük bir konut projesinde enerji ihtiyacının tamamının temiz enerji kaynaklarından sağlanıyor olmasının önemine değinen Ağaoğlu; “Avrupa Birliği için belirlenen 2020 yılı hedeflerini biz şimdi bu projede aştık. Bu hem dünya için hem de ülkemiz için çok önemli bir sosyal sorumluluktur. Ağaoğlu olarak bu konuda attığımız adımlar bize gurur veriyor” şeklinde konuştu.

Genel Müdür Hasan Rahvalı ise My Towerland projesi geliştirilirken tamamen tüketici ihtiyaçları gözetilerek planlamasının yapıldığını bu amaçla binlerce kişi üzerinde anket çalışmaları yapıldığını vurgulayarak, projenin bir ilke imza atan tasarımı ve tüketici ihtiyaçlarını karşılayan özelliklerine artık temiz enerji kullanımıyla çevreci yaklaşımının da eklendiğini belirtti. Bunun yalnız Türkiye’de değil dünya ölçeğinde çok büyük bir adım olduğunu vurgulayan Rahvalı, bundan sonra Ağaoğlu’nun tüm projelerinde bu yöntemin uygulanmaya devam edeceğini, diğer tüm konut projelerinde de bir model olarak geliştirilmesini toplumsal fayda sağlaması adına temenni ettiğini söyledi. Rahvalı ayrıca, tüketici taleplerinin ödeme planlarına da yansıtıldığını ve kişiye özel vade ve ara ödeme seçenekleriyle satın alma sürecini çok kolaylaştırmış olduklarını belirtti.

Türkiye’nin her yerinden 444 6 777

Bu yazı toplamda 1203, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum