cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Topkapı Merkez Evleri 2. Etap

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com

KİPTAŞ,tan “İstanbul’a ’0′ kilometre” uzaklıkta standartlarüstü yeni bir yaşam merkezi.

Ulaşım seçenekleri konusunda sunduğu kolaylık, standartlarüstü malzeme kalitesi, çağdaş mimari yaklaşımı, insanı temel alan yerleşim anlayışı ile herkese “ev alma yaşam al” dedirtecek projenin 481 konutluk ikinci etabı satışta.


24 ayda tamamlanması planlanan proje gerek ulaşım kolaylığı açısından gerek sosyal tesisleri, yüzme havuzu, alışveriş mağazaları, spor alanları, çağdaş mimari yaklaşımı ile bölgenin konsept projelerinden biri olmaya aday. Topkapı Merkez Evleri’nin her şeyden önce standartlarüstü bir yaşam merkezi olarak planlandığını belirten KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, projeyle ilgili olarak “İstanbul’un merkezinde huzurlu ve sorunsuz bir yaşam için en küçük ayrıntılar üzerinde bile titizlikle duruldu. Yapı teknolojisinin bugün kullandığı en modern imkanlar evlerin konforlu bir yuvaya dönüşmesi için özellikle tercih edildi” dedi.

İSTANBUL’A ’0′ KİLOMETRE!

“Topkapı Merkez Evleri, hem Atatürk Havalimanı’na, hem E-5′e, hem de deniz otobüsleri ve metroya çok yakın. Neredeyse İstanbul’a 0 kilometre uzaklıkta. Düşünün bir; evinizden istediğiniz yere… istediğiniz yerden evinize dilediğiniz ulaşım kanalından kolayca ulaşabileceksiniz. Stres yok, zaman kaybetmek yok. Tersine, Topkapı Merkez Evleri zaman kazandıracak”.

‘AKILLI EV’LER!

Konforun ayrılmaz bir parçası olarak güvenli ve güvenlikli bir ortamın
sağlanması için gerekli bütün çalışmaları yaptık, projelendirdik ve uygulamaya koyduk. Mesela; Topkapı Merkez Evleri’nde ‘akıllı ev’ sistemi uyguladık. ‘Akıllı ev’ler, yaşamı çok kolaylaştıracak. Evinizde hayatınızı kolaylaştıracak tüm ses/görüntü, iletişim, aydınlanma, ısıtma, serinletme araç gereçleri, sizin kumandanızda olacak. Ayrıca merkezi konumu dolayısıyla , ulaşım seçeneklerinin çeşitliliğinin kazandıracağı zaman da çok önemli.

HER ŞEY STANDARTLARÜSTÜ!

Ortadaki zengin, geniş ve ferah avlunun çevresine yerleşecek şekilde tasarlanan, benzersiz çağdaş yerleşim planı Topkapı Merkez Evleri’nin özgün detaylarından sadece biri. Her katta yer alan düşey bahçelerin sergilediği manzara ayrı bir zenginlik. Avluların camla kapatılan tepesinden inen günışığı ise mekanı ışıkla doldurmakla kalmıyor, düşey bahçeleri renk cümbüşüne döndürüyor..Peyzaj mimarisinin en güzel örnekleri olan park ve bahçeler, Topkapı Merkez Evleri’nde yaşamın ayrılmaz bir parçası olacak. Topkapı Merkez Evleri II. Etabında yer alacak olan spor alanları, fitness center ve yüzme havuzundan dileyen dilediği kadar kolayca yararlanabilecek. Ayrıca alışveriş merkezleri ile yaşam daha da keyişi hale dönüşecek.

HUZURLU BİR YAŞAM OLACAK!

“Topkapı Merkez Evleri” her şeyden önce standartlarüstü bir yaşam merkezi olarak planlandı. İstanbul’un merkezinde huzurlu ve sorunsuz bir yaşam için en küçük ayrıntılar üzerinde bile titizlikle duruldu, Yapı teknolojisinin bugün kullandığı en modern imkanlar evlerin konforlu bir yuvaya dönüşmesi için özellikle tercih ettik. Topkapı Merkez Evleri’nde yaşamak isteyenlere 1+1, 1+2, 1+3, 1+4 gibi dört ayrı seçenek sunduk. Burada yaşayanların huzurlu olması için her şeyi düşündük. Mesela; site içinde ve çevresinde 24 saat izleme ve denetleme yapabilen kamera kontrollü güvenlik sistemi mevcut. Daire giriş kapıları alarmlı. Yine daire içinde duman, ısı, gaz sensörlü güvenlik sistemi var. Su baskınlarına karşı sensörlü güvenlik sistemi bile var. Site içinde ve çevresinde sesli -renkli görüntülü haberleşme ve kontrol sistemi mevcut. Elbetteki hepsi bu değil, gerek daire içi, binalar veya çevresi, burayı tercih edenleri rahat ve huzurlu bir ortamda yaşatmaya yönelik ne varsa, en kalitelisi ve en güvenirliliği ile bu projede uygulandı.

PRESTİJ PROJEMİZ

Topkapı Merkez Evleri’nde Neler var?

Binalar yürürlükteki T.C Bayındırlık Bakanlığı Standartları, Deprem ve Yangın Yönetmeliklerine göre projelendirilmiştir.
Bina cephelerinin belirli bölümlerine endüstriyel taş kaplı mantoloma yapılmaktadır.
Mimari ve strüktürel tasarım depreme dayanıklı formatta göre hesaplanarak tasarlanmıştır.
Bloklar, ortada zengin, geniş, ferah avlunun çevresine yerleşecek şekilde tasarlanmıştır.
Yangın güvenliği, yangın merdivenleri, asansör, genel alanlarda sprinkler sistemleri ve yangın sensörleri gerçek standartlarda sağlanmıştır.
Mağazaların girişleri, depo ve otopark girişi ayrı tutulmuştur.

Akıllı Ev Sistemi:

Topkapı Merkez Evlerinde, interkom, aydınlanma, ısınma, soğutma… evdeki tüm elektrikli araç gereçler sizin kumandanızda.

Yüksek Seviyeli Güvenlik:

Site içinde ve çevresinde 24 saat izleme ve denetleme yapabilen kamera kontrollü güvenlik sistemi
Zemin, 1. ve 2. katlardaki tüm pencerelerde emniyet sensörlü sistem
Alarmlı daire giriş kapıları
Daire içi duman, ısı, gaz sensörlü güvenlik sistemi
Islak zeminlerde (mutfak, banyo, wc) su baskınlarına karşı sensörlü güvenlik sistemi
Interkom; site içi ve çevresinde (Daire girişi, bloklar arası alan ve site girişi) sesli-renkli görüntülü haberleşme ve kontrol sistemi.

Sosyal Yaşam Alanları:

Bahçeler, kafe-restaurantlar, kapalı yüzme havuzu, süs havuzları, fitness center, sauna, teraslar, çocuk oyun alanları, alışveriş merkezleri hemen yanıbaşınızda.

Yapı Özellikleri:

Döşeme:

Salon ve yatak odaları lamine parke
1. sınıf granit seramik döşeme kaplamalı mutfak
Sürme su yalıtımlı seramik döşeme kaplamalı banyo

Duvarlar: Su bazlı saten boya.

Tavanlar: Plastik boya.

Kapılar:

Daire Giriş Kapısı: Kiraz kaplamalı çelik kapı
Daire iç Kapılar: Ahşap iç kapı kasa, pervaz ve ahşap kaplamalı camlı/camsız kapı kanadı
Balkon Kapısı: Isı yalıtımlı renkli alüminyum doğrama (kaldır-sür sistemli jaluzili)
Bina Girişi ve Apartman Holü Giriş Kapısı: Isı yalıtımlı renkli alüminyum doğrama kapı ve Çift cam, 4+4 mm kalınlık.

Yangın Merdiveni – Yangın Holü – Apartman Holü: Yangına dayanıklı elektrostatik toz boyalı, panik barlı.

Mağazalar: Isı yalıtımlı koyu gri renkli alüminyum doğrama kapı ve pencere.

Pencereler: Isı yalıtımlı alüminyum doğrama, çift cam, Isıcam içerisinde uzaktan kumandalı gizli stor sistemi.

Banyo, Vestiyer ve Yüklük Dolapları: Projede gösterilen mekanlara göre tasarlanan, evin genel konseptine uyumlu, şık, dekoratif ve fonksiyonel dolaplar.

Mutfak: Polimerik laminant kaplama, Corion tezgahlı mutfak dolabı, ankastre bulaşık makinası, setüstü ocak, fırın, davlumbaz, mikrodalga fırın.

Elektrik: Ortak alanlarda ve dairelerde enerji ihtiyacı için birebir jeneratör beslemesi, modül girişine uygun sayıda koruma sigortası ve dairelerde kaçak akım rölesi.

Isıtma: Doğalgazlı payölçerli ısıtma sistemi.

Bataryalar: Termostatik lavabo ve banyo bataryaları, termostatik radyatör vanası.

Diğer: Dairelerde merkezi sistem gizli tavan tipi fancoil cihazı ile soğutma , receiverlı ve receiversız (RF ve IF) uydu yayın sistemi, panoramik asansör.

Otopark: Her daire başına 1 kapalı otopark + misafir otoparkı.

Bu yazı toplamda 2669, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum