cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Adsense

Giriş.Siz ve Google Inc. (“Google”) arasındaki bu sözleşme (“Sözleşme”), Çevrimiçi Google AdSense Programı (“Program”) Standart Şartlar ve Koşulları’ndan (“Şartlar ve Koşullar”) oluşmaktadır. Genel olarak Google tarafından sunulduğu şekliyle Program’ın tarifi, https://www.google.com/adsense/faq adresinde bulunan Program İçin Sık Sorulan Sorular (“SSS”) URL’sinde veya Google’ın zaman zaman sunabileceği benzer bir URL’de yer almaktadır. “Siz” veya “Yayıncı”, aynı ya da bağlı kişiler ve/veya kendi adına (veya adlarına) hareket eden herhangi bir acente veya ağ tarafından gönderilen bir kayıt formunda tanımlanan ve ayrıca bu Sözleşme’nin koşulları ile bağlanan herhangi bir varlık anlamına gelmektedir.

1. Programa Katılım. Programa katılım, Google’ın önceden onayına ve Siz’in, https://www.google.com/adsense/policies sayfasında veya Google’ın zaman zaman sunabileceği benzer bir URL’de yer alan Program Kuralları’na (“Program Kuralları”) her daim uyum göstermenize tabidir. Google, tümüyle kendi takdirinde olmak üzere, herhangi bir başvuru sahibi veya katılımcının katılımını herhangi bir zamanda reddetme hakkını saklı tutar. Program’a kaydolmak suretiyle Siz, en az 18 yaşında olduğunuzu ve Google’ın, belirttiğiniz Web sitesi (siteleri) ve Atom, RSS veya bu türden Web sitesi (siteleri) ile dağıtılan yayınlar (bu türden her bir Web sitesi veya yayın, “Site” olarak anılacaktır) ile bağlantılı olarak üçüncü taraflar ve/veya Google tarafından sağlanan reklamlar (Google tarafından sunulan bu tür reklamların tümü “Reklamlar” olarak anılacaktır), ilgili Google sorguları ve/veya Reklam arama kutusu (kutuları) (“Bağlantılar” olarak anılacaktır), Google Web ve/veya Site arama sonuçları (“Arama Sonuçları” olarak anılacaktır ) ve/veya Google yönlendirme Reklamları (“Yönlendirme Düğmeleri ”) sunabileceğini kabul edersiniz. Herhangi bir şüpheye yer vermemek için, bu Sözleşme’de veya Program Kuralları’nda, münferit bir “Web sayfası”, “Web sitesi”, “Web sitesi sayfası” veya Sitenin bir parçası olan benzeri bir bölüme yapılan herhangi bir gönderme de söz konusu Web sitesi üzerinden dağıtılan yayınlar olarak kabul edilecektir. Aynı birey veya kurumun sahip olduğu birden fazla hesabın, Google tarafından (e-posta da dahil olmak üzere) açık bir şekilde onaylanmadığı sürece derhal sonlandırılması gerekmektedir.
2. Reklamlar , Arama Sonuçları ve Yönlendirmeler ’in Uygulamaya Koyulması ve İşletimi. Siteniz (Siteleriniz) ile bağlantılı Reklamlar, Bağlantılar, Arama Sonuçları, Yönlendirme Düğmeleri ve Google Marka Özellikleri’nin (aşağıdaki Madde 12’de tanımlandığı haliyle) uygun bir şekilde sunulması, görüntülenmesi, izlenmesi ve rapor edilmesini sağlamak amacıyla Google tarafından zaman zaman sunulan teknik özelliklere, Google tarafından (e-posta da dahil olmak üzere) yazılı olarak açık bir şekilde belirtilmedikçe Google tarafından Siz’e sağlanan JavaScript ya da diğer programları hiçbir şekilde değiştirmemek de dahil ancak bununla sınırlı olmamak kaydıyla uyacağınızı kabul edersiniz.
* Arama için AdSense. Arama Sonuçları almayı tercih ettiyseniz, Siteniz’de (Siteleriniz’de) Google tarafından sağlanan teknik özelliklere göre bir Google arama kutusu (bir “Arama Kutusu”) görüntüleyeceksiniz. Bir Arama Kutusu içeren her bir Web Sayfası’nda (Sayfaları’nda) Siteniz’le ilgili başka içerikler de yer almalıdır. İlgili Google sorguları dışındaki tüm arama sorguları (bir Reklam arama kutusuna girilen sorgular da dahil olmak üzere) doğrudan Sitenizdeki (Sitelerinizdeki) bir Arama Kutusuna (veya uygun olduğu hallerde Reklam Arama Kutusuna) veri giren ayrı ayrı son kullanıcılardan başlamalıdır. Herhangi bir sorguyu ve tüm sorguları (söz konusu sorguları ayrı ayrı veya toplu olarak düzenlemeden, değiştirmeden veya filtrelemeden) Google’a göndereceksiniz ve Google, Siz’e, geçerli ve kullanılabilir olduğu ölçüde ilgili Arama Sonuçları’nı ve/veya Reklamlar’ı sağlamak için ticari olarak makul her türden çabayı gösterecektir. Arama Sonuçları ve beraberindeki tüm Reklamlar, Google tarafından barındırılan ve biçimi ve görünümü Google tarafında zaman zaman değiştirilebilecek olan Web sayfalarında (her biri bir ” Arama Sonucu Sayfası “dır) görüntülenecektir.
* İçerik için AdSense. İçerik ve Site tabanlı Reklamların tümü (ve eğer varsa, son kullanıcılar tarafından Bağlantılar’a yapılan tıklamalar ve girişlere cevaben sunulan Reklamlar) Google tarafından gruplandırılacak ve Site’nin (Siteler’in) son kullanıcılarına, SSS’da açıklanmış olabileceği şekilde genel olarak Google tarafından zaman zaman sunulan standart biçimlerdeki reklam birimleri (toplu olarak “Reklam Birimleri” olarak anılan Reklam ve/veya Bağlantı grupları) halinde görüntülenecektir. Site (Siteler) ile ilişkili Reklam Birimleri’nin görüntülenmesi için Google tarafından onaylanmış bir biçim seçebilirsiniz ancak, Reklamlar ve/veya Bağlantılar’ın: ( i ) sadece, her biri tümüyle kendi takdirinde olmak kaydıyla herhangi bir zamanda Google’ın gözden geçirme ve onayına tabi olan Site (Siteler) ile ilişkili olanlarının görüntülenebileceğini; ve ( ii ) burada belirlenen yerleşim yönergelerine tabi olduğunu kabul edersiniz. Ayrıca, Site’deki her bir Web sayfasında birden (1) fazla Reklam Birimi görüntüleyebilecek olmakla birlikte Google tarafından onaylanmadıkça başka bir Google AdSense müşterisiyle (örneğin, Web barındırma şirketiniz) ilgili Reklamlar içeren bir sayfada herhangi bir Reklam Birimi görüntülemeyeceğinizi kabul edersiniz.
* Yönlendirmeler. Google AdSense Yönlendirmeler özelliğini kullanmayı tercih ettiyseniz, Siteniz’deki (Siteleriniz’deki) tüm Yönlendirme Düğmeleri’ni Google tarafından sağlanan teknik özelliklere göre uygulayacaksınız. Bir Yönlendirme Düğmesi içeren Her bir Web sayfasında (sayfaları) Sitenizle ilgili diğer içerikler de bulunmalıdır. Bir Yönlendirme Düğmesi’ne tıklayan son kullanıcılar, Google tarafından barındırılan ve biçimi ve görünümü Google tarafında zaman zaman değiştirilebilecek olan bir Web sayfasına (” Yönlendirme Sayfası “) yönlendirilecektir. Son kullanıcı, Site’deki bir Yönlendirme Düğmesi’ne tıkladığında bir “Yönlendirme Olayı” başlatılacak ve bu Sözleşme uyarınca ilgili Google ürünü için yönlendirme gereksinimleri karşılandığında olay tamamlanacaktır. Yönlendirme Olayı için geçerli tutarla birlikte bu tür yönlendirme gereksinimleri, [https://www.google.com/adsense/referrals] sayfasında veya Google’ın zaman zaman sunabileceği benzer bir URL’de yer almaktadır. Siteniz’le ilgili Yönlendirme Olayları’nın uygun şekilde izlenmesi ve rapor edilmesine olanak tanımak için Google tarafından zaman zaman sunulan teknik özelliklere uymayı kabul edersiniz. Google tarafından (e-posta da dahil olmak üzere) yazılı olarak açık bir şekilde onaylanmadıkça bir Yönlendirme Olayı ile ilgili olarak Site’de, bir Yönlendirme Düğmesi görüntülemek dışında reklam yapamaz veya kolaylık sağlayamazsınız.
* Genel . Kendisiyle ilgili olarak herhangi bir Reklam Birimi, Bağlantı, Arama Kutusu veya Yönlendirme Düğmesi görüntülenen Web sayfasında Siteniz’in (Siteleriniz’in) son kullanıcısının bir Google reklamıyla karıştırabileceği veya herhangi bir şekilde Google ile ilişkilendirebileceği hiçbir reklam görüntülememeyi kabul edersiniz. İçerik veya Site Tabanlı Reklamlar almayı tercih ettiyseniz, herhangi bir Hizmet Sayfası’nda Google’a ait olmayan içerik hedefli reklam (reklamlar) görüntülememeyi kabul edersiniz. Herhangi bir Site’de Arama Sonuçları almayı tercih ettiyseniz, söz konusu Site’de (Siteler’de) yegane İnternet arama hizmeti sağlayıcısının Google olacağını kabul edersiniz. Program’ın bir parçası olarak sunulan bazı Google hizmetleri, hesabınız üzerinden erişebileceğiniz GüvenliArama veya AdSafe gibi filtreleme özelliklerine sahip olabilir. Ancak, bu türden herhangi bir filtreyi etkinleştirmeyi tercih ederseniz, şunları da kabul edersiniz: (i) söz konusu özellikleri Google tarafından sağlanan teknik özellikler doğrultusunda etkinleştirmek sizin sorumluluğunuz altındadır, ve (ii) Google, (Reklamlar, Bağlantılar ve Arama Sonuçları da dahil olmak üzere) tüm sonuçların, bu tür filtreleri etkinleştirmek suretiyle, seçilen sonuçlarla sınırlandırılacağını taahhüt etmez ve edemez. Ayrıca Google, bazı hizmetlere Google’ın ilgili tarihte geçerli olan teknik belgelerinde desteklenmeyen özellikler de ekleyebilir. Bu tür özellikler, “olduğu gibi” sunulmuştur ve bunları kullanma riski yalnızca size aittir.

Share

Okuyucu Yorumları

 1. hidoipek |

  orhan ile kübra evlenecekmi

 2. serkan |

  adım ne

 3. melek |

  ben evlenicekmiyim

 4. samet |

  nabıyonuz size demiyom?

 5. miraç |

  hahaha çok komik

 6. aysun |

  kızım hanggı lıseyı gıdecek ?

 7. aysun |

  benım hayatım ne olucak bundan sonra?

 8. aysun |

  oglum nerıye ıse gırıcek mutlu olucak mı ?

CommentYorum