cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Romanya’nın tablet bilgisayarı geliyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Benzerlerine oranla oldukça ekonomik fiyata satılacak olankitap okuyucusu ve PC tableti piyasaya sürecek.

Merkezi Braşov’da bulunan AllView AllDro firması tarafından geliştirilen tablet bilgisayarında Google android işletim sistemi kullanılmış. Elektronik kitap okuyucusunu ise; özellikle GPS sistemleri ve teknolojik çözümler konusunda uzmanlaşan Televoice Visual Fan firması tasarlamış. Her iki firma ürününün de elektronik kitap okuyucusu ve tablet piyasasında önemli bir rekabet oluşturmaları bekleniyor.

‘Evobook’ adı verilen elektronik kitabın ekonomik fiyatının kendilerine rekabet açısından önemli avantajlar sağlayacağını söyleyen Televoice Genel Müdürü Liviu Nistoran, 150 euroluk cihazın önümüzdeki ay başında piyasaya sunulacağını açıkladı. Nistoran, iki model olarak sunacakları cihazların 5000 ve 10000 elektronik kitap kapasiteli olduğunu vurgulayarak, “Evobook’un dili Romence olacak. Ayrıca cihazda Romence–İngilizce bir sözlük bulunacak.” açıklamasını yaptı.

2011 yılında bu alandaki elektronik cihaz piyasasının 3 milyon Euro’yu bulacağına dikkat çeken Nistoran, bu sene sonuna kadar firmalarının cirosunun 3,5 milyon Euro’yu geçmesini beklediklerini kaydediyor. Halen bütün dünyada olduğu gibi yerel Romen piyasasında elektronik kitap okuyucusu alanında Amazon Kindle önde gidiyor. Bu cihazlar 140 ile 380 dolar arasında satılıyor. Gelecek ay piyasaya sunulacak Romanya’nın ilk tablet bilgisayarı ‘AllDro’da Google Android 2.1 işletim sistemi kullanılmış. Ekranı 7 inch olan (Samsung Galaxy Tab gibi) ve Wi–Fi ağı bulunduğunu belirten firma genel müdürü Lucian Peticila ise piyasaya sunacakları tabletin fiyatının yaklaşık 800 ley (200 euro) olacağını söyledi. Peticila, gelecekte cihaza başka özellikler de ekleneceğini vurguladı. Her iki cihazın da üretim yeri Çin.

Romanya’nın tablet bilgisayarı geliyor
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_475075_romanyanin-tablet-bilgisayari-geliyor.html

Bu yazı toplamda 3642, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum