cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Kuzey Kore ve Güney Kore Savaşında ilk defa siviller vuruldu

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Kuzey Kore’nin yerel saat 14.34’te Güney Kore’nin Yeonpyeong adasını top ateşine tutması, 1953’te imzalanan ateşkes antlaşmasından sonra sivillerin zarar gördüğü ilk saldırı olduğu bildirildi. Özellikle 60’lı senelerde 38. paralelde iki taraf arasında sıcak çatışmalar olmuştu. Çatışmalarda askerler yaralanırken, bugünkü saldırılarda ilk defa sivillerin zarar gördüğü aktarıldı.

Güney Kore YTN televizyonu, adadaki köylerde bir çok evin yandığını ve 2 köylünün yaralandığını duyurdu. Yonhap ajansındaki habere göre ise Güney Kore yetkilileri, Yeonpyeong adasındaki köyleri boşaltıp, halkı İnçon şehrine yerleştiriyor.

Güney Kore, Pekryung adasını da boşaltıyor

Güney Kore, Kuzey Kore’nin top atışı ile vurduğu Yeonpyeong adası yakınlarındaki Pekryung adasını da boşaltıyor.

Kuzey Kore, bugün yerel saatle 14.34’te Güney Kore’nin Yeonpyeong adasını top ateşi ile vurdu. Kuzey Kore’nin 200 top ateşi yaptığı ifade edilirken, alarma geçen Güney Kore de 80 top ateşi ile karşılık verdiğini bildirdi.

Yeonpyeong adasında saldırı sonucu çıkan yangının kontrol edilemediği ifade edilirken, yetkililer ada halkını güvenli bir yere taşıyor.

Güney Kore YTN televizyonu, yetkililerin güvenlik sebepleri ile Yongbyong adası yakınlarındaki Pekyrung adasını da saldırı ihtimaline karşı boşaltma emri verdiğini aktardı.

Bu arada Kuzey Kore’nin adada top atışı ile Güney Kore askeri mevkilerini vurduğu ve 1 askerin öldüğü bildirildi. Ayrıca 3’ü ağır 13 askerin de yaralandığı belirtildi.
1953’ten sonra ilk defa sivilleri vurdu – Foto
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473319_kuzey-kore,-guney-koreyi-vurdu.html

Bu yazı toplamda 1026, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum