cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


21.11.2010 Rusya’da barışmak kolaylaştı

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi
‘da kalbini kırdığınız bir yakınınız veya arkadaşınızla barışmak istiyorsanız “Özür dileme servisi”ni aramanız yeterli olacak.

Rusya’nın başkenti Moskova’da hizmet vermeye başlayan ‘Özür dileme servisi’ makul bedeller karşılığında küsleri barıştırıyor. Hizmet sayesinde sevdiğin, ancak yakın günlerde kavga ettiğin, arkadaşlık yaptığın fakat yanlışlıkla üzdüğün her hangi birisiyle barışma imkanınız var.

‘Özür dileme servisi’nde çalışan Alyona, “Özür dilemeye gelince insanlar çekimser davranır. Bu durumda yardıma ihtiyaçları var. Bence insanların arasını düzeltmek, barışmalarını sağlamak çok güzel bir düşünce.” diyor.

‘Özür dilerim’ ya da ‘affet beni’ gibi iki kelimelik sözler birçok şekle sokulabilir. Özür dilemek için onlarca yönteme sahip olduklarını belirten Alyona, “Fakat her yöntemin müşterinin kendi tarafından hazırlanmasını veya gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz. Ayrıca posta kartı, oyuncaklar, balon ve çiçek de gönderiyoruz.” şeklinde bilgi verdi.

1 dolara özür dileme mesajlı posta kartı gönderen hizmet 30 dolar karşılığında ise mesajı birisi tarafından sözlü olarak iletiyor. Eğer bu yeterli bulunmuyorsa daha fazla para vererek komik giysi giyen palyaço tarafından mesaj dile getirilebiliyor.

Bazıları bu yöntemi beğenmeyebilir; ancak hizmeti kullanan vatandaşlar onu çok övüyor.

Hizmetin eski müşterilerinden biri olan Aleksandr, tecrübesini, “Bu hizmete ben başvurdum. Sevgilimle kavga edeli iki hafta geçmişti. ‘Acaba ne yapabilirim’ düşüncesiyle internette arama yaptım ve ‘Özür dileme servisi’nin reklamına rastladım. Hemen başvurdum, çünkü yenilikçi bir yaklaşımı vardı. Sevgilim de bu tür şeyleri seviyor.” diye anlatıyor.

“Özür dileme servisi” sadece kazanç kapısı değil, ayrıca çaresiz çiftlerin barışması için son şans kapısı niteliğini taşıyor.

Bunlardan birisi olan Vladimir Sorokin, “Eşimin hayatımın en önemli parçası olduğunu fark etmemiştim. Bunu ancak onu kaybettiğim zaman anladım. Aramızı düzeltebileceğimizi düşünmüştüm. Ancak yolunu bulamıyordum. Gazetede özür dileme hizmeti ile ilgili okudum ve direkt buraya geldim.” dedi.

Öte yandan, ‘özür dileme’ servislerinin çoğalmasını endişe ile karşılayanlar da mevcut. Uzmanlar insanların yüz yüze görüşme yerine bu vazifeyi başkalarına yaptırmalarını kişisel iletişime zarar verdiğini belirtiyor.

“Bence bu tür hizmetler daha çok insanların duygularını dile getirmeye çekindiklerini, utandıklaırnı gösteriyor.” diyen Piskolog Nadejda Kuzmina, günümüzde insanların iletişimivevasıtasıyla yaparak böylelikle birbirinden bir nevi izole olduğunu belirtiyor.

21.11.2010 Rusya’da barışmak kolaylaştı
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_472746_rusyada-kusleri-ozur-dileme-servisi-baristiriyor-.html

Bu yazı toplamda 998, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum