cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Ajanlık yaptığı iddiasıyla 4 PKK’lı tutuklandı

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Edinilen bilgiye göre,İstihbarat ve Güvenlik Bakanlığı, örgütü PKK/PJAK’a yönelik operasyon düzenleyerek 4 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan 4 kişi ” adına ajanlık yaptığı” iddiasıyla tutuklandı.

Söz konusu teröristlerin, Eylül ayında Mahabad kentinde gerçekleştirilen askeri törende meydana gelen bombalı saldırıda 12 kişinin ölümünden sorumlu tutuldukları ve ”PKK/PJAK adına bombalı eylemler gerçekleştirmek, halk arasında etnik ayrımcılık yaratmak, Kürt milliyetçiliğini özendirmek, halkı devlet aleyhine kışkırtmak, İran’ın ulusal ve toprak güvenliğini tehdit etmek” suçlarından ağır hapis veya idam cezası ile yargılanacak.

Diğer yandan, İranBaşkanlığı’nın, İran cezaevlerinde tutuklu bulunan terör örgütü PKK/PJAK mensuplarının ”açlık grevi” eylemlerini sonlandırmak amacıyla, eyleme katılan tüm tutukluların ”idam” edilmesi yönünde bir girişim içerisinde olduğu öne sürüldü. İran’da 2009 yılından bu yana terör örgütü PKK/PJAK mensubu 7 kişi idam edilmişti. Halen 20 terörist hakkında verilmiş idam cezası bulunuyor.

Geçen ay Lübnan güvenlik birimleri,casus şebekelerine yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında yakalanan 3 terör örgütü mensubunu ”Lübnan’da İsrail adına casusluk faaliyetleri yürüttükleri” iddiasıyla tutuklamıştı.

Terörist Murat Karayılan da, bir İsrail televizyonuna yaptığı açıklamada, Türkiye, İran ve Suriye’yi, İsrail ve PKK için ”ortak düşmanlar” olarak tanımlayıp, ”Bizim düşmanlarımız İsrail’in de düşmanlarıdır” demişti. Yetkililer, İran ve Lübnan’da yaşanan son gelişmeler ile terörist Murat Karayılan’ın İsrail televizyonuna yaptığı açıklamaların, terör örgütü PKK’nın ”taşeron örgüt” olarak kullanıldığı iddialarının geçerliliği açısından önemli olduğuna dikkat çekiyorlar.
Ajanlık yaptığı iddiasıyla 4 PKK’lı tutuklandı
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473345_iranda-ingiltere-adina-ajanlik-yaptigi-iddiasiyla-4-pkkli-tutuklandi.html

Bu yazı toplamda 950, bugün ise 2 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum