cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Dünya liderleri Kazakistan’da toplanıyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Toplantıya AGİT üyesi 56 ülkenin devlet ve hükümet başkanlarının katılması bekleniyor.

AGİT Dönem Başkanı ve Kazakistan Dışişleri Bakanı Kanat Saudabayev, gerçekleştirilecek zirve ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, AGİT’in tarihinde önemli bir sayfa açılacağını belirtti. Güvenlik önlemlerinin en üst düzeye çıktığı zirveye dünyanın değişik ülkelerinden binden fazla gazeteci toplantıları takip etmek üzere akredite olmuş durumda.

Bağımsızlık Sarayı’nda yapılacak zirve sırasında konuk liderler, Türk işadamlarının imzasını taşıyan ülkenin en büyük otelleri; Rixos President Astana ile Ramada Plaza Astana ‘da kalacak.

Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, zirveye ayrı bir önem verirken, 1999’da İstanbul’da yapılan zirvenin ardından ilk kez toplanacak, liderler dünyada birikmiş sorunların ve ayrılıkların tarafsız, pratik ve gerçekçi yaklaşımlarla analiz edilerek ele alınmasına imkan tanıyacak. AGİT’in, mevcut çatışmaların sona erdirilmesi ve doğabilecek yeni çatışma ortamlarının önlenmesi açısından sorumluluk alması gerektiğini düşünen Nazarbayev, daha önce yaptığı açıklamada dünya çapında böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmanın önemli olduğunu vurgulamıştı.

Zirvenin ana gündem maddesine Zirvesinde 21. yüzyılda izlenecek politikaların çerçevesi çizilmişti.

Bundan önce AGİT Liderler Zirvesi sırasıyla 1975 Helsinki, 1990 Paris, 1992 Helsinki, 1994 Budapeşte, 1996 Lizbon ve 1999 İstanbul’da yapıldı.

Dünya liderleri Kazakistan’da toplanıyor
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_475267_kazakistan-agit-zirvesine-ev-sahipligi-yapacak.html

Bu yazı toplamda 5083, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum