cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Irkçı partiden Tezcan ültimatomu

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Avusturya’nın Geleceği İçin Birlik Partisi (BZÖ), Dışişleri Bakanı Michael Spindelegger’e Türk büyükelçi için bir ültimatom gönderdi.

“Bakana 10 gün süre veriyoruz. Ya Türk büyükelçisini istenmeyen adam ilan ederler, ya da parti olarak elçinin gönderilmesi için ülke çapında imza kampanyası başlatırız.” diyen parti başkanı Josef Bucher, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Bucher, “‘deki Avusturya Büyükelçisi Türk halkına yönelik bu tarz açıklamalarda bulunsaydı ertesi gün polis koruması altında havaalanına götürülürdü.” ifadelerini kullandı. “Elçi Tezcan’ın yaptığı gibi ateşedökülmesi kabul edilemez.” diyen Bucher, Bakan Spindelegger’in olayı ciddiye alıp büyükelçi ile kendisinin görüşmedigini belirtti. Avusturya’daki Türk toplumunun Tezcan’a yoğun desteğinin de olayın ne kadar ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğinin göstergesi olduğunu kaydetti. Dışişleri Bakanı Michael Spindelegger ise yaptığı açıklamada, olayın kendileri için kapandığını ve Türk meslektaşının bu ifadelerin hükümetin duruşu olmadığı yönünde garanti verdiğini söyledi.

Irkçı partiden Tezcan ültimatomu
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_474075_avusturyada-irkci-partiden-tezcan-ultimatomu.html

Bu yazı toplamda 1023, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum