cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


İşte Kuzey Kore’nin bombaladığı ada – Foto

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Cihan, Kore yarımadasındaki gerginliğin odak noktası olan ve halkın tahliye edildiği, hayalet ada konumundaki Yeonpyeong’u gezdi. Güney Kore devleti, güvenlik tedbirleri çerçevesinde adaya giriş çıkışları kontrol altına almış durumda. İncheon Limanı’ndan adaya seferler günde 1 kez ve sabah saat 9.30’da yapılıyor ve 2 saat sonra adaya varan gemi, adada yaklaşık 40 dakika bekledikten sonra geri dönüyor. Ada halkı, ABD ile yapılan ortak askeri tatbikat sebebiyle Kuzey Kore’nin tekrar saldırısına binaen tahliye etmiş.

Adada şu an yerli ve yabancı basından 100’e yakın gazeteci bulunurken, adanın idari işlerine bakan memurlar, boşalan evlerin güvenliğinden sorumlu polisler burada nöbet tutuyor. Gazetecilerin bir kısmı adadan ayrılırken, bir kısmı ise olası gerginliği sıcağı sıcağına aktarmak için adada kalmayı tercih ediyor.

Cihan muhabirlerinin görüntülediği adada konaklama ise bir başka problem. Gazeteciler genelde boşaltılan okul veya kiliseye sığınarak konaklama problemini çözüyor. Devletten izinli bir iki mini market, adada bulunan görevliler için açık olsa da adaya gelenler için yemek-içme halen bir problem.

Adaya yapılan saldırılardan önce Yeonpyeong Adası’ndan ayrılan 79 yaşındaki Kang Myung Yim evinin durumundan endişe duyup, tek başına adaya geri dönerken, gemideki gazetecilerin ilgi odağı oldu. Adaya gitmekten korkmuyor musunuz sorusuna Kang Myung Yim, “Evim orda ne yapabilirim ki?” diye cevap verdi. Kang Myung Yim, adaya varınca polislerin yardımıyla evine gelmesine rağmen, şu an adaya giden ender ada sakini olması nedeniyle gazeteciler kendisinin peşini bırakmıyor.

Adada bulunan deniz üssünü top atışına tutmak isteyen Kuzey Kore’nin toplarına hedef olan ada evleri, saldırılardan büyük zarar görmüş durumda. Birçok evin camları kırılmış yada duvarlarında top izi görünürken, bazı evler ise tamamen kullanılamaz hale gelmiş. Topların düştüğü sokaklardan ise halen yanık kokuları geliyor. Evlerin dışındaki bazı taşıtlarda top atışlarından nasibini almışlar.

Adaya giriş ve çıkışlar sıkı güvenliğe tabi tutuluyor. Gelen ve gidenlerin isimleri kayıt altına alınıp, adadan çıkışta çantaların içleri güvenlik gereği aranıyor.

Halk, toplam dört gün sürecek ortak deniz tatbikatından sonra evlerine dönmek isteğini dile getiriyor. Yetkililer, bunun şimdilik mümkün olmadığını ifade ediyor.

İşte Kuzey Kore’nin bombaladığı ada – Foto
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_475010_cihan-haber-ajansi-kuzey-korenin-bombaladigi-adayi-goruntuledi.html

Bu yazı toplamda 4685, bugün ise 1 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum