cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Korkulan oldu! Güney Kore vuruldu

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Güney KoreBaşkanlığı, Kuzey Kore’nin top ateşinde 1 askerinin öldüğünü, 13 askerinin de yaralandığını duyurdu.

Kuzey Kore’nin top ateşinin ardından Çin yönetimi, aralarındaki gerilim yeniden tırmanan Kuzey Kore ve Güney Kore’ye “barışa katkı yapmaları” çağrısında bulundu.

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hong Ley, Kuzey Kore’nin, Güney Kore’ye ait bir adaya top ateşi açmasıyla ilgili soruyu yanıtlarken “tarafların barışa ve istikrara katkı yapmak için daha fazla çaba harcaması gerektiğini” belirtti.

Çinli yetkili, Pekin’deki olağan basın toplantısında, “konuyu yakından izlediklerini ve gerçek durumun teyit edilmesi gerektiğini” ifade ederek, Kuzey Kore’nin nükleer programıyla ilgili altılı görüşmelere geri dönülmesinin zorunlu hale geldiğini ileri sürdü.

Öte yandan,da, Kore yarımadasındaki “tehlikeli tırmanış” konusunda uyarıda bulundu.

İnterfax ajansının haberine göre, Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, Kuzey Kore’nin Güney Kore’ye ait bir adaya yönelik topçu ateşinden sonra durumun bölgede tehlikeli bir tırmanışa yol açmamasının önemli olduğunu söyledi.

İki ülke arasında çatışma

Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki gerginlik, Kuzey’den bugün yapılan topçu atışlarıyla sıcak çatışmaya dönüştü. İki ülke arasındaki tartışmalı sınır bölgesinde bulunan Yeonpyeong adasına 200’den fazla top mermisi düşerken, onlarca evdeçıktı. Çok sayıda kişi yaralandı.

Saldırının ardından Güney Kore ordusu alarma geçti. Topçu ateşine karşılık verilirken, F-16 savaş uçaklarının adanın batı kıyısına gönderildiği belirtildi.

Güney Kore: Top atışında 4’ü ağır 14 asker yaralandı

Güney Kore Yonhap ajansı, Kuzey Kore’nin İki ülke arasındaki tartışmalı sınır bölgesinde bulunan Yeonpyeong adasını top ateşine tutması sonucu 4’ü ağır 14 askerin yaralandığını duyurdu.

Bu arada Güney Kore YTN televizyonu görgü tanıklarına dayanarak verdiği haberde top ateşinin durduğunu aktarırken, ada sakinlerinin de balıkçı tekneleri ile kaçtıklarını kaydetti.

Öte yandan Yonhap ayrıca Güney Kore ordusunun Kuzey Kore ordusunda top atışını durdurması yönünde mesaj gönderdiğini bildirmişti.

Kuzey Kore’nin top ateşi ile vurduğu ada boşaltılıyor

Kuzey Kore’nin top ateşi ile vurduğu Güney Kore’nin Yonbyong-Do adasının boşaltıldığı bildirildi.

Güney Kore YTN televizyonu, adadaki köylerde bir çok evin yandığını ve 2 köylünün yaralandığını duyurdu. Yonhap ajansındaki habere göre ise Güney Kore yetkilileri, saldırıda hedef olan adadaki köyleri boşaltıp, köylüleri İnçon şehrine taşıyor.

Güney Kore Merkez Bankası acil olarak toplanıyor

Kuzey Kore’nin Güney Kore’ye ait Yeonpyeong adasına topçu ateşi açmasından sonra Güney Kore Merkez Bankası acil olarak toplanmaya karar verdi.

Güney Kore Merkez Bankası’ndan adını açıklamayan bir yetkili, Merkez Bankası üst düzey yetkililerinin acil toplantı yapacaklarını ve olayın piyasaya muhtemel etkilerini değerlendireceğini söyledi.

Yetkili, toplantıda faiz oranlarının gözden geçirilmeyeceğini de belirtti.

Kuzey Kore, 1953’ten sonra ilk defa sivilleri vurdu

Kuzey Kore’nin yerel saat 14.34’te Güney Kore’nin Yeonpyeong adasını top ateşine tutması, 1953’te imzalanan ateşkes antlaşmasından sonra sivillerin zarar gördüğü ilk saldırı olduğu bildirildi. Özellikle 60’lı senelerde 38. paralelde iki taraf arasında sıcak çatışmalar olmuştu. Çatışmalarda askerler yaralanırken, bugünkü saldırılarda ilk defa sivillerin zarar gördüğü aktarıldı.

Güney Kore YTN televizyonu, adadaki köylerde bir çok evin yandığını ve 2 köylünün yaralandığını duyurdu. Yonhap ajansındaki habere göre ise Güney Kore yetkilileri, Yeonpyeong adasındaki köyleri boşaltıp, halkı İnçon şehrine yerleştiriyor.
Korkulan oldu! Güney Kore vuruldu – Foto
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473299_kuzey-kore,-guney-koreyi-vurdu.html

Bu yazı toplamda 958, bugün ise 1 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum