cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Kraliçe Elizabeth mektuplarına cevap yazdı

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
‘nın Polatlı ilçesinde bir İngilizce öğretmeni ve dört öğrencisinin Kraliçe Elizabeth Taylor Mary’ye gönderdiği mektup cevapsız kalmadı. Kraliçe Elizabeth, bir ay sonra öğretmen ve öğrencilerin mektuplarına cevap verdi.

Özel bir eğitim kurumunda İngilizce öğretmenliği yapan Ümmügül Durak Yıldırım isimli öğretmen, İngilizceyi yeni öğrenen dört öğrencisine pratik yapmaları için İngilizce mektup yazmayı öğretti. Yazdıkları mektubu da kime gönderelim diye düşünen İngilizce Öğretmeni Ümmügül Durak Yıldırım’ın aklına, daha önce dil eğitimi için gittiği İngiltere’nin Kraliçesi olan Elizabeth Taylor Mary geldi.

Öğretmen ve öğrenciler, kendi yaşamlarını anlatan bilgilerden oluşan mektupları,Kraliçesi Elizabeth Taylor Mary’ye gönderdi. Kraliçe Elizabeth Taylor Mary ise kendisine gelen yüzlerce mektuptan, ilgisini çeken bu dört mektuba hemen teşekkür cevabı yazılmasını istedi. Kraliçenin talimatı üzerine Öğretmen Ümmügül Durak Yıldırım ve öğrencilerinin gönderdiği mektuplara karşılık bir teşekkür cevabı yazıldı. Ayrıca, mektupların içerisine Kraliçe Elizabeth Taylor Mary’nin hayatını anlatan bir de bilgi notu eklendi.

İngilizce Öğretmeni Ümmügül Durak Yıldırım, “Kraliçe Elizabeth Taylor Mary’nin kendi yazmış oldukları mektuba cevap yazmasından dolayı çok memnun olduklarını söyledi.

Yıldırım, “İlköğretim öğrencilerim vardı. Onlarla bir gün İngilizce dersinde pratik yaparken mektup yazmayı anlattım. Mektuplaşmayı öğrettim, mektup yazalım dedik. Kime yazalım diye düşünürken, İngiltere’nin de vermiş olduğu tecrübelere dayanarak Kraliçe Elizabeth Taylor Mary aklımıza geldi. Cevap beklemeksizin yazdık. Aradan yaklaşık bir ay geçtikten sonra Kraliçe Elizabeth Taylor Mary tarafından mektuplara cevap geldi.” dedi.

Mektuplarda öğrencilerinin kendi yaşamlarından ve yaşadıkları şehirden bahsettiklerini belirten İngilizce Öğretmeni Ümmügül Durak Yıldırım, “Mektupta çocuklar, kendilerinden bahsettiler. Ailelerinden bahsettiler, okul yaşamlarından bahsettiler, kısaca kendilerini tanıttılar. İngilizceye, İngiltere’ye ve Kraliçe Elizabeth Taylor Mary’ye karşı ilgi duyduklarından bahsettiler. Biz cevaptan memnun kaldık. Daha doğrusu hiç beklemiyorduk bile, sürpriz oldu. Kendisine teşekkür mektubu yazıp göndermeyi düşünüyorum. İşimiz gereği İngiltere’ye gitme durumumuz var. Gittiğimiz zaman kendisine bir teşekkür ziyareti yapmayı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Kraliçe Elizabeth Taylor Mary ise öğrencilere gönderdiği cevap mektubunda şu ifadelere yer verdi: “Kraliçeye yazmış olduğunuz mektuptan dolayı majesteleri, benden bir teşekkür mektubu yazmamı istedi. Kraliçe kendisi hakkında ve Ankara’daki eviniz hakkında, okulunuz hakkında yazdığınız bilgileri kibarca buldu. Ayrıca, her gün kraliçeye yüzlerce mektup gelir. Sizin mektubunuzdan dolayı çok memnun kaldı. Bu küçük bilgileri vermekten dolayı mutluyum, ayrıca tekrar teşekkür ederim.
Kraliçe Elizabeth mektuplarına cevap yazdı
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473430_kralice-elizabeth-ogrencilere-cevap-yazdi.html

Bu yazı toplamda 1168, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum