cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Mescid-i Nebevi’den kareler – Foto

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Mekke’de veda tavafı yaptıktan sonra Medine’ye gelen hacılar, burada Peygamber Efendimizin (s.a.s) kabrinin yanı sıra diğer kutsal mekanları ziyaret ediyor. Uhud Savaşı’nın yapıldığı dağın etekleri en çok ilgi gören yerlerin başında gelirken, ilk mescit Kuba ve iki kıblenin bulunduğu Kıbleteyn Mescidi ziyaret edilen yerlerin arasında.

Hac görevini tamamlayan çok sayıda hacı, Medine’ye gelerek Mescid-i Nebevi ve Peygamber Efendimizin (s.a.s) kabrini ziyaret ediyor. Namazlarını mümkün olduğu kadar burada kılan hacılar, gün içinde vakit buldukça kutsal mekanları ziyaret edip dua ediyor.

Bunların içinde en çok ilgi gören Uhud Savaşı’nın yapıldığı Uhud Dağı ve etekleri geliyor. Peygamber Efendimizin (s.a.s) dişinin kırıldığı ve başta Hazreti Hamza olmak üzere birçok sahabenin şehit düştüğü Uhud Savaşı’nın yapıldığı dağın eteklerine gelen hacılar, ilk iş olarak şehit düşen sahabelerinin bulunduğu kabristanda dua ediyor. Peygamberimizin (s.a.s), ne pahasına olursa olsun ayrılmamalarını emrettiği 50 okçunun bulunduğu tepeye çıkan hacılar burada dua ederek hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Buradan çıkan hacılar, Peygamber Efendimizin Mescid-i Aksa’ya doğru namaz kılarken gelen bir ayet üzerine yönünü değiştirerek Kabe’ye doğru yönelmesiyle adı Kıbleteyn (iki kıble) olarak anılan Camiyi ziyaret ediyor.

Hacılar ardından Peygamber Efendimizin (s.a.s) Mekke’den Medine’ye hicret ettiğinde devesinin ilk durduğu yere inşa edilen ve İslamiyet’in ilk mescidi olarak bilinen Mescid-i Kuba Camisine gelerek burada namaz kılıp dua ediyor.

Mescid-i Nebevi’den kareler – Foto
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473432_mescid-i-nebevi-ziyaretci-akinina-ugruyor.html

Bu yazı toplamda 1158, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum