cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Mısır’da tur otobüsü devrildi: 8 ölü

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi
Mısır İçişleri Bakanlığı kaynakları, kazada ölen ve yaralanan turistlerin , , Danimarka, Ukrayna, Belarus ve Tacikistan vatandaşları olduklarını söylediler, ancak ayrıntı vermediler.

Türkiye Büyükelçiliği yetkilileri ise ölen ya da yaralananlar arasında Türkler olduğu yönünde kendilerine herhangi bir bilgi gelmediğini ifade ettiler.

Bakanlık kaynakları yaralı sayısını 24 olarak verirken, polisten bir yetkili Kızıl Deniz’deki Hurgada’da şoförün aşırı hız sonucu aracın kontrolünü kaybettiğini, kazada 40 kişinin yaralandığını söyledi.

Yetkililer, otobüsün birkaç takla attığını belirterek, kazada ölenlerden 3’ünün Rus, birinin Ukrayna uyruklu olduğunun belirlendiğini, ölen diğer yolcuların milliyetlerinin henüz bilinmediğini belirttiler.

Kazada ağır yaralananların ise başkent Kahire’deki hastanelere kaldırıldığı bildirildi.

Mısır’da trafik kazalarında yılda ortalama 8 bin kişi hayatını kaybediyor.

ARAÇTAKİLERDEN İKİSİ TÜRK

Mısır’da bir tur otobüsünün devrilmesi sonucu yaralananlar arasında iki Türk’ün bulunduğu öğrenildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kızıl Deniz kıyısındaki Hurgada’da şoförün aracın kontrolünü kaybetmesi sonucu dün gece meydana gelen kazada yaralananlar arasında Fatma ve Ümit Kurtuluş adlı iki Türk bulunuyor.

Türklerin, Kahire’nin 500 kilometre uzağındaki Hurgada Devlet Hastanesinde tedavi edildikleri, durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Mısır’daki bazı kaynaklar ölü sayısını 6, bazıları 8 olarak verdi. Yaralı sayısı da yine bazı kaynaklarca 24, bazılarınca 40 olarak duyurulmuştu.

İçişleri Bakanlığı kaynakları, kazada ölen ve yaralanan turistlerin Türkiye, Almanya, Danimarka, Ukrayna, Belarus ve Tacikistan vatandaşları olduklarını söylemişlerdi.
Mısır’da tur otobüsü devrildi: 8 ölü
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_472650_misirda-otobus-devrildi-2-yolcu-turk.html

Bu yazı toplamda 1020, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum