cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


21.11.2010 Her okula akıllı tahta ve bilgisayar

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi
Milli Eğitim ve Ulaştırma Bakanlığı’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı projeye göre, her sınıfa akıllı tahta,bağlantılıve projeksiyon cihazı geliyor. Bu sayede okullarda artık “bilgisayar sınıfı” olamayacak. Sınıftarın hepsi bilgisayarlı olacak.

Her sınıfa internetin girmesiyle öğrenciler de güvenli internetle daha okul sıralarında tanışacak.

Kara tahtanın yerinitahtanın alacağı yeni dönemde internet de daha etkin kullanılacak. Öğrenciler evlerinden de okullarındaki bilgisayar ağına bağlanabilecekler. Okuldaki eğitim bu şekilde kesintisiz olarak 24 saat devam edebilecek. Böylece öğrenciler ev ödevlerini daha rahat bir şekilide hazırlayıp; güncelleyebilecekler.

Proje ile öğretim programlarındaki ders içerikleri e-kitap formatında elektronik ortama aktarılacak. Öğretmen ve öğrenciler internet sayesinde bu e-içeriklere hem okuldan hem de istedikleri yerden ulaşabilecekler.

Ülke genelindeki köy okulları dahil 570 bin sınıfa uygulanması planlanan devrim niteliğindeki köklü değişiklerde okullar adetaüssü haline gelecek. Her okulda doküman ve mikroskop kamera, ile çok amaçlı fotokopi makinesi de zorunlu olacak.

Kademeli olarak 3 yılda geçilecek proje kapsamında yaklaşık 600 bin öğretmen de sınıflardaki elektronik donanımı daha etkin bir şekilde kullanabilmek için kurslardan geçirilecek.

“Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi” kısaca Fatih projesi hafta başında ‘ın da katılacağı bir törenle kamuoyuna tanıtılacak.

21.11.2010 Her okula akıllı tahta ve bilgisayar
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_472637_her-okula-akilli-tahta-ve-bilgisayar.html

Bu yazı toplamda 3695, bugün ise 2 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum