cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Başörtülülerin açık öğretim mağduriyeti

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Kayıt yaptırmak için perukla fotoğraf çektirmek zorunda kalan öğrenciler, bu mağduriyetin giderilmesini bekliyor.

Yetkililer, ‘ün kararının sadece sınavlara ve üniversitedeki derslere girilmesiyle ilgili olduğunu, kayıtları içermediğini savunarak, kayıtlarda başörtülü fotoğraf kabul etmediklerini ileri sürdüler.

AÖF kayıtlarında mağduriyet yaşayanlardan biri de Çorumlu Fatma Oruçoğlu. İktisat Bölümü’nde okumaya karar veren Oruçoğlu, önceki gün Bahçeli Evler’deki AÖF bürosuna kayıt yaptırmaya gitti. 4 saat kayıt sırasında bekleyen Oruçoğlu, sıra kendisine gelince, ”Başörtülü fotoğraf kabul etmiyoruz.” sözleriyle kapıdan geri döndü.

YÖK’ün, üniversitelerdeserbestliği getiren kararından sonra umutlarının yeşerdiğini söyleyen Oruçoğlu, “Engellerle karşılaşmak beni ve ailemi çok üzüyor. Ailem bu kadar eziyete değer mi? diye tepki gösterdi. Kendimi geliştirmek istiyorum. Bir şeyler öğrenmek istiyorum, bu bizim hakkımız. Biz de bu ülkenin vatandaşıyız.” dedi.

AÖF’ninsitesinde yayınladığı başvuru koşullarında ‘Dosya içine konacak 2 adet fotoğraf ile bu belgeye yapıştırılacak fotoğraflar aynı olmalıdır. Fotoğraflar, son 6 ay içinde önden başı açık, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde çekilmiş olmalıdır’ ifadesi yer alıyor.

Öte yandan, Çorum’da başörtülü öğrencilerin sadece AÖF’de sorun yaşamadıkları belirtiliyor.

Başörtülülerin açık öğretim mağduriyeti
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473901_basortulu-ogrenciler-acik-ogretime-kayit-yaptiramiyor.html

Bu yazı toplamda 1052, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum