cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Öğretmenler Günü’nde eğitime iki hediye

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve eşi Solmaz Baysal’ın, anne ve babaları adına yaptırdıkları Emine- Mehmet Baysal Lisesi ile Çizmeci Petrol Pazarlama ve Turizm Limited Şirketi tarafından yaptırılan Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi, öğretmenler gününde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenevinde bir program düzenlendi. Programa, Vali İbrahim Özçimen, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Jandarma Alay Komutanı İbrahim Ertaş, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun’un yanı sıra diğer protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda, Ahmet ve eşi Solmaz Baysal tarafından yaptırılan Emine ve Mehmet Baysal Lisesi ile Çizmeci Petrol Pazarlama ve Turizm Limited Şirketi’nce yaptırılan Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi’nin devir teslim tutanağı okundu ve imzalandı.

Ahmet Baysal yaptığı konuşmada, eşiyle birlikte öğretmenlerin mutlu gününde yanlarında olabilmekten dolayı sevinçli olduklarını kaydetti. Mutluluklarının bugün ayrı bir nedeni olduğunu belirten Baysal, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Bolumuza bir eğitim tesisi armağan edebilmenin mutluluğu ve rahatlılığı içerisindeyiz. Anne ve babalarımız adına yaptırdığımız Emin ve Mehmet Baysal Lisesi’ni biraz önce huzurlarınızda devletimizi temsilen valimize teslim ettik.” dedi.

Ahmet Baysal, 3 yılda bitirilmesi gereken lise binasının 2 yıl içerisinde tamamlandığını, bundan dolayı mühendis Turgut Kalaycı’ya teşekkürünü sunduğunu söyledi. Baysal, arsa tahsis eden İl Özel İdaresi ile alt yapı ve çevre düzenlemesi yapan Bolu Belediyesi’ne de teşekkür etti.

Baysal, bu hayrın anne ve babalarına ait olduğunu belirterek, şunları aktardı: “Çünkü bunlar o muhterem varlıkların bize bıraktıkları mirasın varlıklarıyla ve o varlıklar harcanarak yapıldı. Bunlar her ne kadar rahmetli İzzet Baysal amcamın Bolu’ya kazandırdıklarının yanında devede kulak kalsalar dahi bizler rahmetlilerin bize bıraktıkları sayesinde eserleri Bolu’ya kazandırmanın huzuru içerisinde son günlerimizi yaşıyoruz. Cenab-ı Hak herkese bu huzuru nasip etsin.

Baysal, maddi durumu iyi olan kişilere de eğitime katkı yapmaları çağrısında bulundu ve varlıkların öbür tarafa götürülemediğini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer de öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı, eğitimin önemine değindi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da öğrencilerin biraz daha çevresi olması gerektiğine vurgu yaptı. Vali İbrahim Özçimen ise eğitimin sabır ve fedakârlık isteyen uzun soluklu bir süreç olduğunu aktardı. Özçimen, öğretmenlere çok güvendiklerinin altını çizerek, “Sizler geleceğin mimarlarısınız.” diye konuştu.

Özçimen, dünyanın bir güç yarışında olduğunu, bu yarışı da iyi eğitilmiş insan gücü olan milletlerin kazacağına dikkat çekti. Vali Özçimen, 2 hayırseverin eğitime bu seneki katkılarının 6 milyon TL’yi aştığını dile getirdi. “Eserler bırakanlar ölseler bile, eserleri ebedi yaşar.“diyen Özçimen, sonsuz yaşamak isteyenlerin eser bırakması gerektiğini belirtti.

Programda ayrıca, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ mesajı okundu. Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni yapıldı.

Öğretmenler Günü’nde eğitime iki hediye
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473736_ogretmenler-gununde-egitime-armagan.html

Bu yazı toplamda 2700, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum