cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Sınıflar 30 kişinin altına indirilecek

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, öğretmenlerin sorunlarının her zaman öncelikleri olduğunu belirtti.

, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenleri Başbakanlık Yeni Bina’da kabul etti. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, dün başlatılan FATİH Projesi hakkında bilgi verdi. Erdoğan, bu projeyle sınıfları tek tek bilgisayarla buluşturduklarını, kara tahtadan akıllı tahtaya geçildiğini söyledi.

Erdoğan, sınıflarda yerini alacak olan dizüstüve projeksiyon çalışmalarında kullanılmak üzere yazılım üretme çalışmalarını da başlattıklarını söyledi. Erdoğan, 608 bin öğretmeni de 3 yıl içinde bu yazılımları kullanır hale getireceklerini anlattı.

Öğretmenlerin sorunlarının her zaman öncelikleri olduğunu anlatan Erdoğan, sınıflarda öğrenci sayısını ilk etapta 30’un altına indirmeyi planladıklarını belirtti. Erdoğan, kendisinin 110 kişilik sınıfta okuduğuna işaret ederek, “Biz göreve geldiğimiz zaman buna benzer sınıflar vardı. Bunlar büyük ölçüde yok oldu.” dedi. Okul öncesi eğitimin yaygınlaşmasıyla sınıf ihtiyacının da artacağını söyleyen Erdoğan, derslik ihtiyaçlarının Ulaştırma Bakanlığı tarafından giderileceğini söyledi.

“TUVALETE 1 MİLYONA GİDER HALE GELMİŞTİK”

Erdoğan, 2002 yılında öğretmen maaşının 635 TL olduğunu, bugün bin 830 TL’ye ulaştığını, bunun yüzde 185 oranında bir artış olduğunu vurguladı. Göreve geldikleri dönemde enflasyonist bir baskı olduğunu anlatan Erdoğan, bunların aldatmak için oyun olduğunu söyledi. Erdoğan, rakam büyümesine rağmen alım gücünün düştüğünü ifade etti. Erdoğan, “Tuvalete delik parayla gittiğimiz günler vardı. Aynı tuvalete daha sonra 1 milyona, 2 milyona gider hale geldik. Türkiye’de milyoner zengine denirdi. Bir adam zenginse milyonerdi. Ama daha sonra o 1 milyon tuvalet ücreti oldu. 6 sıfırı atıyoruz dediğimizdepatlar dediler. Ama enflasyon patlamadı. Tam aksine enflasyon bugünkü hale geldi.” dedi.

OTOMOBİL ALMA EV AL TAVSİYESİ

Bu yılsatışlarında yüzde 30 artış olduğunu kaydeden Erdoğan, “Ben tavsiye ediyorum. Otomobilden çok daire alın. Bana şimdi otomobilciler kızacak. Niye bunu böyle söyledin. Başbakan böyle söyler mi diye. Ben tercihleri böyle yapın diyorum. Bu konuda yardımcı olalım diyorum. Birincisi ile devamlı tüketiyorsun, birisiyle devamlı kazanıyorsun.” diye konuştu.

Erdoğan, Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde görev yapan öğretmenlere, emniyet görevlerine vemensuplarının hepsinin lojmana kavuşacağını söyledi.

“HER ŞEYİ ÇÖZDÜK İDDİASINDA DEĞİLİZ”

Erdoğan, eğitim gibi bir önemli konuda her şeyi çözdükleri iddiasında olmadıklarına işaret ederek, “Çok eksiğimiz var.” dedi. Erdoğan, eğitim yaşam boyu devam eden faaliyetse, eğitim yatırımları ve eğitim reformlarının her an devam eden faaliyet olmak zorunda olduğunu söyledi. Eğitim konusunda devamlı güncelleme yapılması gerektiğini söyleyen Erdoğan, araştırma ve geliştirmeye önemli teşvikler verdiklerini anlattı.

“HİÇ BİR TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİN YERİNİ TUTAMAZ”

Hiç bir teknolojinin eğitimde öğretmenin yerini alamayacağına dikkat çeken Başbakan Erdoğan, öğretmenin konumunun farklı olduğunu vurguladı. Başbakan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Zira eğitim, kuru bilgi aktarımından ziyade gönülden gönüle bir köprünün inşası. Bu köprü üzerinden bilgiyle beraber iyi hasletlerin paylaşımıdır. Eğitimde en gelişmiş teknolojileri de yine ancak sizlerin sayesinde faydalı araçlar haline getirebiliriz. Sizler olmazsanız faydalı araçlar haline getiremeyiz. Kendini sürekli yenileyen, dünyaya açık öğretmen kendisini geliştirdiği kadar öğrencilerini de geliştirmiş olacak. Bu bir vakıa. Maddi ve fiziki şartlar önemli. Ama yaptığı işten manevi haz duymayan insanın gerçek anlamda başarılı olması da mümkün değildir. Öğretmenlik sadece maddi imkanları için yapılacak bir iş değildir. Bu mesleği yapmak için önce insanı sevmek, gönlünü ve zihnini bu doğrultuda odaklamak gerekir. Öğretmenlerimiz sadece aktardıkları bilgilerle değil, hal ve hareketlerinden konuşma biçimine kadar her bakımdan çocuklarımız için ideal model oluşturmak durumundadır.
Sınıflar 30 kişinin altına indirilecek
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473403_siniflar-30-kisinin-altina-indirilecek.html

Bu yazı toplamda 1356, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum