cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Toruna inat 75 yaşında bilgisayar kursu

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi
75 yaşındaki kadın, kullanmayı öğrenmek istediği bilgisayarı torunu kendisiyle paylaşmayınca, merkez ilçe Seyhan Belediyesinin açtığı ücretsiz kurslara yazıldı.

Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezleri (SEYMER) tarafından her yıl binlerce kişi, 24 çeşitli alanda açılan kurslarda eğitimden geçirilerek meslek sahibi ediliyor.

SEYMER Kültür Merkezi Şubesinde açılan bilgisayar kursunun 30 kişilik kursiyerleri arasında en ilginç kişilerden biri olarak 75 yaşındaki Mebrure Özkan öne çıkıyor.

Yıllarca ‘da bir cips fabrikasında çalıştıktan sonraolan Özkan, emekliliğinin ardından ‘de yaşayan kızı Selma Tepgeç’in yanına yerleşti.

Geçen ay bilgisayar kursuna kaydını yaptıran Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çalışmaya alışkın olduğu için emekliliğin ardından kendisini boşlukta hisseddiğini, evde sıkılmaya başladığını belirtti.

Ev temizliği ve yemek yapmakla zamanın geçmediğini ifade eden Özkan, kendine farklı bir uğraş aramaya başladığını, bu süreçte, yıllardır hep öğrenmek istediği, ancak fırsat bulamadığı bilgisayar kullanmayı öğrenmeyi kafasına koyduğunu söyledi.

Özkan, 12 yaşındaki torunu Pınar Tepgeç’in bilgisayarını kullanarak öğrenmek için ondan yardım istediğini belirterek, şöyle devam etti:

”Torunumdan bana bilgisayar kullanmayı öğretmesini istedim. Hep zamanı olduğunu söyleyerek, oyaladı. Derslerini bahane ederek bana göstermedi. Ben de hırslı biriyim, bunun üzerine ona kızıp, bilgisayar kullanmayı nasıl öğrenebileceğimi araştırdım. Seyhan Belediyesinin açtığı ücretsiz kursları öğrenince çok sevindim, hemen başvuru için hazırlık yaptım. Sonra, yaşımın ileri olmasının sorun olacağını düşündüm. Buraya geldiğimde ilk sorum, ‘Yaşlıyım ama, bilgisayar öğrenmek istiyorum. beni de kursa alır mısınız?’ oldu. Onlar da bir yaş sınırı olmadığını söyleyerek, bilgisayar kullanmanın kapılarını bana araladı.

Kursa her gün ilkokul döneminde yaşadığı okula gitmenin heyecanıyla geldiğini anlatan Özkan, ”Buradaki arkadaşlar ve eğitmenler benim ikinci ailem haline geldi.tutkum nedeniyle dersleri hiç aksatmadan takip ediyorum. Bu kursla hem bilgisayar öğreniyorum, hem de yaş ortalaması 25 olan sınıfta, kendimi genç hissediyorum” dedi.

Bilgisayar Kursu Eğitmeni Çiğdem Telli, kurs süresinin 160 saat olduğunu, kursun en başarılı isminin ise Mebrure Özkan olduğunu söyledi.

Özkan’ın kendisinden beklenilmeyecek derecede hızlı şekilde bilgisayar kullanmayı öğrendiğini ifade eden Telli, ”Sınıfın en istekli öğrencisi Mebrure hanım oldu. Onun yaşındaki kişilerin bilgisayarı çok çabuk öğrenmesi zordur. Ancak, Mebrure hanım, bunu zorlanmadan başardı. Onun başarı ve azmini tüm kursiyerlere örnek olarak gösteriyorum” dedi.
Toruna inat 75 yaşında bilgisayar kursu
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_472429_toruna-inat-75-yasinda-bilgisayar-kursu.html

Bu yazı toplamda 4585, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum