cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Zorunlu geldiler; gönüllü oldular

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Bölgeye zorunlu hizmet için gelen iki bayan öğretmen, gösterdikleri fedakârlıkla dikkat çekiyor. Sınıf öğretmeni Aylin Tunçbaş, zorunlu hizmet süresi bitmesine rağmen köyden ayrılmadı. Asuman Kahraman ise köyevini anasınıfına dönüştürdü.

Zorlu tabiat şartları, okulların fizikî yetersizliği veolayları yüzünden birçok öğretmen Doğu’da görev yapmaya çekinir. Hemen hepsi görev süresi biter bitmez bölgeden ayrılır. Ancak iki eğitim gönüllüsü her türlü riski göze alarak kendilerini öğrencilerine adadı. Zorunlu hizmeti gönüllü öğretmenliğe çeviren Aylin Tunçbaş ve Asuman Kahraman, özverileriyle her türlü övgüyü hak ediyor. Van’ın Çatak ilçesine bağlı Kaçit köyündeki ilköğretim okulunda görev yapan Balıkesirli Aylin öğretmen, zorunlu hizmet süresi bitmesine rağmen köyden ayrılmadı. Çanakkaleli Kahraman ise ilçeye bağlı Atlıhan köyü Büyükağaç mezrasındaki köyevini anasınıfına dönüştürerek, köy çocuklarını eğitime kazandırdı.

İlçeye 15 km uzaklıktaki 80 haneli Kaçit köyünde, 2 derslikli ilköğretim okulunda 4 yıl önce göreve başlayan sınıf öğretmeni Aylin Tunçbaş, köydeki zor şartlara aldırış etmeden çocuklara eğitim veriyor. Dik yamaca kurulu köyde eğitimin yanı sıra okulun birçok eksiğini de gideren fedakâr öğretmen, iki yıl önce zorunlu hizmeti tamamladığını, ancak köyde öğretmenliğe devam ettiğini belirtiyor. Balıkesirli bir ailenin tek çocuğu olan Tunçbaş, “Buraya atandığımda çok şaşırmıştım. Ailemle birlikte köye geldim. Ailem burayı ve köylüleri görünce gönül rahatlığı ile beni buraya bırakıp gitti.” diyor.

Aylin öğretmen, mesleğe Doğu Anadolu Böl-gesi’nden başlanılması gerektiğine inanıyor ve şunları söylüyor: “Burası insanın mesleğine çok şey katıyor, yaratıcılığınız artıyor. Öğretmenliğe Doğu’daki bir köyden başlamak çok güzel. İlk başladığınızda zor geliyor ama sonrasında insan gitmek bile istemiyor. Ben öğrencilerimden ve köylülerden çok memnunum.

Zorunlu geldiler; gönüllü oldular
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473811_doguya-zorunlu-hizmet-,icin-giden-ogretmenlerin-gayretleri-alkis-aliyor.html

Bu yazı toplamda 5120, bugün ise 2 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum