cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


KOSGEB Kredisinde Yedeklere Müjde

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com

Küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik hazırlanan 3 milyar liralık paketten faydalanamayanlar için çözüm aranıyor. Sanayi Bakanlığı, krediye başvurduğu halde alamayan 25 bin kişi için 1 milyar liralık destek paketi üzerinde çalışıyor.

Geçen ay açıklanan paketten yararlanan 50 bin şirkete 30 ila 80 bin liraya kadar kredi sağlanmıştı. Yeni paket için son kararı Sanayi Bakanı Nihat Ergün verecek.
Sanayi Bakanlığı’nın reel sektöre yönelik finansman destek projelerine bir yenisi daha ekleniyor. 50 bin Küçük ve Orta Ölçekli İşletme’ye (KOBİ) 3 milyar liralık kredi destek programı açıklayan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), yedeklerin de bu destek paketten yararlanması için çalışıyor. Son şekli verilmeyen düzenleme kapsamında 25 bin KOBİ’ye ilave yaklaşık 1 milyar liralık kredi desteği sağlanması üzerinde duruluyor. Son kararın Sanayi Bakanı Nihat Ergün tarafından verileceği düzenleme kapsamında rakamın 750 milyon liralık kısmının Ölçek Endeksli Büyüme Kredisi Destek Programı, 200 milyon dolarının ise İhracat Kredisi Destek Programı ile verilmesi planlanıyor.

Geçen ay açıklanan ve 50 bin kişi ile sınırlandırılan kredi destek paketine 80 bin civarında başvuru alındığını aktaran Bakanlık kaynakları, sıralamaya giremeyen 25 bine yakın işletmenin daha büyüme ve ihracat kredisinden faydalanması üzerinde durulduğunu bildirdi. Aynı yetkili, son kararı vermek için Bakan Ergün’ün ekonomi yönetimi ile konuyu masaya yatıracağına dikkat çekti.
İşletmelerin büyümelerine katkı sağlamak amacıyla paket kapsamında 30 bin liradan 80 bin liraya kadar kredi desteği veriliyor. Faizin yüzde 75′i KOSGEB tarafından karşılanıyor. Faiz veya kâr payının yüzde 25′i işletmeler tarafından karşılanırken, işletme sahibinin kadın girişimci olması halinde kredi üst limiti 10 bin lira daha artırılabiliyor.

Bu yazı toplamda 2953, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

Okuyucu Yorumları

  1. Jose |

    nothere / 13 Eylfcl 2011 Başka bisrii de ilk başbakanı veya meyve bahe7esi banka ile deneyin, ancak yıllık fccreti (yaklaşık $ 48), program fccretleri ($ 7 aylık) ve diğer fccretler dikkat olabilir bu dedi. “Kf6tfc kredi” kredi kartları, bazen e7ok yfcksek faiz oranlarına sahip. Bu yfczden ince baskı okumak Onlar bu bilgileri ifşa. Ve onlar kredi raporlama ajansları rapor verecek. Cevap

CommentYorum