cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


‘Beyin fırtınası’na katılmak üzere geliyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Yeni yılın ilk günlerindeve Erzurum’da gerçekleştirilmesi planlanan konferansa 150 kadar diplomat katılacak. Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu da konferans için Türkiye’ye geliyor.

Türk büyükelçilerin “beyin fırtınası” niteliğindeki artık geleneksel hale gelen konferansına bu sene yurtdışından önemli konuklar da katılıyor. Ankara ve Erzurum’da düzenlenecek ve 150 kadar Türk büyükelçinin katılacağı konferans için Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu Türkiye’ye geliyor. Ocak ayının ilk günlerindeki konferansa AB Dış Politika Şefi Catherine Ashton’ın yanı sıravedışişleri bakanlarının da katılması bekleniyor.

Ankara, yurtdışında görevli büyükelçiler, daimi temsilciler ve merkezde görevli tüm büyükelçilerini Türk dış politikasını masaya yatırmak ve geleceğini tartışmak üzere bir araya getiriyor. Bu sene üçüncüsü düzenlenecek ve dört gün sürecek “beyin fırtınası” için hazırlıklar sürüyor. Yeni yılın ilk günlerinde gerçekleşecek konferansa yabancı konuklar da davetli. Bunlardan en önemlisi Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu. Başbakan Recep , ekim ayındaki Atina ziyaretinde Papandreu’ya konferanstan bahsederek davette bulundu. Yorgo Papandreu, programının elvermesi durumunda memnuniyetle programa katılabileceğini bildirdi. Yunan tarafı, iki ülke ilişkilerinin gelişme gösterdiği bir dönemde gerçekleşecek bu ziyaretin faydalı olacağı kanaatinde. Taraflar Papandreu’nun konferansa katılabilmesi için muhtemel tarihler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yunan Başbakanı’nın konferansın Erzurum’daki kısmına katılmasının daha ağır bastığı öğrenildi.

AB Dış Politika Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton da konferansa davetliler arasında. Papandreu ve Ashton’ın yanı sıra Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmut Kureyşi ve Afganistan Dışişleri Bakanı Zalmay Resul de büyükelçiler konferansına davetli. Konferansın amacının “serbest tartışma ortamında görüş alışverişinde bulunmak ve çeşitli konularda merkez ile dış teşkilatlar arasında eşgüdümü daha etkili ve verimli kılmak” olarak değerlendiriliyor. Büyükelçiler geçtiğimiz sene Dışişleri Bakanı ‘nun katılımıyla değerlendirme toplantısı için Mardin’e gitmiş ve bu gelişme “büyükelçilerin halkla bütünleşmesi” şeklinde lanse edilmişti.
‘Beyin fırtınası’na katılmak üzere geliyor
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473560_yorgo-papandreu-turkiyeye-geliyor.html

Bu yazı toplamda 2130, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum