cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Havalar nasıl olacak?

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre; ‘nin batısı ile iç kesimlerinde görülecek yağışların, Antalya’nın doğu ilçeleri,il merkezi ve kuzey ilçeleri ile yarın ilk saatlerde Kıyı Ege (, Aydın) ile Bursa ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar, batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı (Lodos), yurdun güneydoğu bölgelerinde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, akşam saatlerine kadar Marmara, İç Ege ile İç Anadolu’nun güneyinde, güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ, SİS, BUZLANMA, DON OLAYI VE KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Yurdun iç ve batı kesimlerinde görülecek yağışların, Antalya’nın doğu ilçeleri, Ankara il merkezi ve kuzey ilçeleri ile yarın ilk saatlerde Kıyı Ege (İzmir, Aydın) ile Bursa ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını vb.) tedbirli olunması gerekiyor.

Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerimizde yer yer sis, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Muş ve Elazığ çevrelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden ayrıca, rüzgarın, akşam saatlerine kadar Marmara, İç Ege ile İç Anadolu’nun güneyinde, güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek (Ulaşımda aksamalar, soba zehirlenmesi, çatı uçması vb.) olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Ankara: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, akşam saatlerine kadar il merkezi ile kuzey ilçelerinde (Çamlıdere, K.hamam, Çubuk, Akyurt, Kalecik, Kazan ve K.ören) kuvvetli olması bekleniyor. (15 derece)

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) ilk saatlerde sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, akşam saatlerine kadar güneybatı (Lodos) yönünden kuvvetli (40-50 km/sa) olarak esecek. (19 derece)

İzmir: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Perşembe) ilk saatlerde kuvvetli olması bekleniyor. (20 derece)

Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Perşembe) ilk saatlere kadar doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. (22 derece)

Samsun: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı. (24 derece)

Erzurum: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli. (10 derece)
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu. (17 derece)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, Çanakkale, Balıkesir ve Bursa çevreleri ile yarın (Perşembe) ilk saatlerde bölge geneli sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Perşembe) ilk saatlerde Bursa ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, bölge genelinde akşam saatlerine kadar güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40- 50 km/sa) olarak esecek.

Ege: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Perşembe) ilk saatlerde kıyı kesimlerinde (İzmir, Aydın) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, bölgenin iç kesimlerinde akşam saatlerine kadar güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-50 km/sa) olarak esecek.

Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile öğle saatlerinden itibaren Mersin veçevreleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Antalya’nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale) ile Kırşehir ve Yozgat çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerine kadar Ankara il merkezi ile kuzey ilçelerinde (Çamlıdere, Kızılcahamam, Çubuk, Akyurt, Kalecik, Kazan ve K.ören) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, bölgenin güneyinde akşam saatlerine kadar güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-50 km/sa) olarak esecek.

Batı Karadeniz: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek.
Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz ile zamanla Giresun çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

Doğu Anadolu: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusu ile Elazığ çevrelerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ


Havalar nasıl olacak?
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473586_iste-en-son-hava-tahmini.html

Bu yazı toplamda 935, bugün ise 1 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum