cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


İşte Meteoroloji’nin son tahminleri

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Sinop dışında Batı Karadeniz’in tümünde yağış bekleniyor. Sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Kıyı Ege, Edirne ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; Marmara ve Ege’de güney ve güneybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-80 Km/S) şeklinde esecek. Gece ve sabah saatlerinde İç ve Doğu bölgelerimizde yer yer sis, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Muş çevrelerinde don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerde 3 ila 5 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

RÜZGAR: Doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Ege’de ise kuvvetli ve fırtına (60-80 Km/S) şeklinde esecek.

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yurdun batısında görülecek yağışların akşam saatlerinde Kıyı Ege (, Aydın, Muğla) ile Çanakkale ve Edirne çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

SİS UYARISI: Sabah saatlerde İç ve Doğu bölgelerimizde yer yer sis olayı görüleceğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Muş çevrelerinde don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Marmara ve Ege’de kuvvetli ve fırtına (60-80 Km/S) şeklinde rüzgar beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (deniz ulaşımında aksamalar, soba zehirlenmesi, çatı uçması vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batı kesimleri sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar akşam saatlerinde Çanakkale ve Edirne çevrelerinde kuvvetli olacak. Rüzgar güney ve güneybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (40-70 Km/S) şeklinde esecek.

EGE: Çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-80 Km/S) şeklinde esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Batı Akdeniz’in batısında güney ve güneybatılı yönlerden orta zaman zaman kuvvetli olarak esecek.

İÇ ANADOLU: Doğusu parçalı ve az bulutlu, batısı parçalı zamanla çok bulutlu, kuzeybatısı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bölgenin kuzeybatısında güney ve güneybatılı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek. Doğusunda sabah saatlerinde sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, Sinop dışında bölge geneli sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bölgenin batısında güney ve güneybatılı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde don olayı ile birlikte yer yer hafif sis görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ


İşte Meteoroloji’nin son tahminleri
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473264_hava-durumu-raporu.html

Bu yazı toplamda 1089, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum