cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Efsanevi DS serisi geri dönüyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.


Citroen’in efsanevi modeli DS’den esinlenilerek tasarlanan yeni DS serisi, ilk olarak DS3′le gün ışığına çıkıyor.

Farklı ve radikal çizgilere sahip Citroen DS3, Paris’te düzenlenen test sürüşü ile basına tanıtıldı. Firma tarafından kişisel beğenileri yüksek, şehir hayatını sevenlerin tercih edeceği bir model olarak tanımlanan , Citroen’in değişen yüzünü de vurguluyor. DS3, 2010’un ikinci çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Citroen’in efsanevi DS serisi tüketici ile ilk buluştuğunda büyük hayranlık ve beğeni ile karşılanmıştı. Bünyesinde barındırdığı donanım ve ileri teknoloji özellikleriyle zamanının en yenilikçi araçlarından birisi olarak kabul edilmişti. Citroen bugün bu yenilikçi araçtan esinlenerek marka için yepyeni bir çizgi oluşturdu. Bu çizgi ilk olarak DS3’le Paris’te gün ışığına çıktı.
 

1.20100208170939.jpg

2.20100208171022.jpg
DS3, hareketli tavanı, ön kasaya dinamizm katan köpekbalığı yüzgeçlerini andıran çamurluğu, yine ön yüzde LED lambalar taşıyan yan rüzgarlıkları ile karakteristik ve farklı bir araç. Araçta konik şekilli 3 kadranlı gösterge, kumanda butonlarının yakınlığı, alçak kullanım konumu ve bedeni saran koltuklar sürücüye kokpit etkisi vermesi için tasarlanmış.

3.95m boyu, 1.71m genişliği ve 1.46m yüksekliği ile kompakt araçlar segmentinde yer alan Citroen DS3 şehir içinde kolay kullanım olanağı sunuyor.


Araç 2 dizel (110 ve 90 bg) HDi FAP mr tipi ve 5 veya 6 vitesli şanzıman ile sunuluyor. 3 adet benzinli motor ise 150, 120 ve 95 bg gücünde olacak ve 5 veya 6 vitesli şanzımana sahip olacak. DS3, Türkiye’de 1.6 120 bg benzinli ve otomatik şanzıman, 1.6 150 bg benzinli ve 1.6 HDI 90 bg dizel motor özellikleri ile satışa sunulacak.

Yolcuların güvenliği için DS3′de ESP, ABS, Elektronik Fren Dağıtıcısı (REF) ve Acil Fren Yardımcısı (AFU) donanımı standart olarak bulunuyor.

Tüm DS3 araçlarda hız limitörü ve daha ekonomik sürüş öneren vites değiştirme göstergesi gibi yardımcı sürüş donanımı bulunuyor.


Efsanevi DS serisi geri dönüyor
Source:http://www.ototc.com/efsanevi-ds-serisi-geri-donuyor.html

Bu yazı toplamda 1302, bugün ise 1 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum