cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Google akademi mi kuruyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.


İnternet’te blog’dan blog’a yayılan ‘Google BT uzmanı yetiştirip istihdam edecek’ haberi, bomba etkisi yarattı.

‘En çok çalışılmak istenen şirketler’ listesinin bir numarasında yer alan teknoloji şirketi Google pek çok kişinin rüyalarını süslüyor. Silikon vadisine altın giriş bileti niteliğini taşıyan şirket, yarattığı kariyer imkânları, yan hakları ve dillere destan ofisiyle pek çok bilişim uzmanın kariyerinde varmak istediği son nokta olarak adlandırılıyor. Ancak bu cazibe merkezi olma durumu Google’ın başına iş açmıyor da değil! Zira piyasada şirketin adını kullanarak insanları suiistimal etmeye çalışan dolandırıcılar cirit atıyor.

Geçen haftalarda İnternet sayfalarında yapılmaya başlanan ‘Google için sertifikalı BT mühendisi yetiştirilir’ ilanı oldukça yankı uyandırdı. İlana göre Google oluşturduğu siber akademi ile önce bilişimci yetiştirecek artından da sertifika alanlara istihdam sağlayacaktı. “Googlle Institute of Software Studies” adı altında oluşturulan bu okul, sunduğu sertifika seçenekleriyle tabiri yerindeyse pek çok BT uzmanın ağzını sulandırdı. Ancak ilana biraz daha dikkatli bakan şanslı azınlık bunun bir dolandırıcılık operasyonu olduğunu kısa sürede anladı.

Google şimdi de Hintli oldu!

Çift ‘L’ ile yazılan şirket ismi, site içine eklenen sahte uzantılar ve logo taklidiyle BT uzmanı avlamaya çalışan C.B.Online Pvt. Ltd, iş çözümleri sunan Hindistanlı bir firma.

Siteye yüklediği imaj dosyalarıyla da adeta bir kampus havası yaratan bu Hintli girişimci adaylara iki farklı sertifika seçeneği sunuyor. Genç BT uzmanı adaylarını Windows, Linux ve phshop ‘dahisi’ yapacak “GCPA – İleri Bilgisayar Teknikleri ” ve “GCPE – E-Ticaret” Googlle sertifikası kazandıracağını iddia eden firma 60 ila 90 gün arasında değişen sahte kurslar düzenliyor.

Şirket, isteğe göre hızlandırılmış seçenekler eklemekten de geri kalmıyor. Ancak Hindistan’ı arayıp bilgi almak istediğinizde karşınızda muhatap alacağınız hiçbir yetkilinin çıkmadığını söylemekte de fayda var.


Bu dolandırıcılık konusunda henüz sessiz kalmayı tercih eden Google yönetiminin nasıl bir yol izleyeceği kesinlik kazanmasa da, şu sıralar Çinli sahte arama motoru Goojje ile uğraşan şirketin marka değeri artıkça bu tarz olaylarla daha sık karşılaşacağı şu sıralar teknoloji kulislerinde sıkça konuşulan konuların başında geliyor.

Çinli ‘Goojje’ de dert olmuştu!

Çin’le Google arasındaki gerginlik, ABD’nin Çin’i İnternet özgürlüğüyle ilgili eleştirmesiyle başlamıştı. Çin Hükümeti ile yaşadığı sansür ve siber saldırı krizinin ardından şirkete bir atak da geçen hafta içinde Çin’den gelmiş ve Çincede kız kardeş anlamına gelen ‘ciecie’yi anımsatan Goojje adlı bir arama motoru kurulmuştu. Çin yasalarına uygun şekilde filtrelenerek hizmet veren Goojje.com’un logosunun Google’ın neredeyse bire bir kopyası büyük yankı uyandırmıştı.
Reuters haber ajansı Goojje’nin Çin’de ‘kız kardeş’ şeklinde anılmasını, Google’ın Çince telaffuzda ‘Gıgı’ (ağabey) sesini vermesinden kaynaklandığı şeklinde değerlendirirken, Google, ‘Goojje’ arama motoru hakkında da bir açıklama yapmamıştı…


Google akademi mi kuruyor
Source:http://www.ototc.com/google-akademi-mi-kuruyor.html

Bu yazı toplamda 1806, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum