cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


MINI şimdi daha verimli

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.


MINI’nin revize edilmiş benzinli mrları daha fazla güç, daha fazla verim ve daha eğlenceli sürüş vaad ediyor.

MINI, MINI Clubman ve MINI Convertible 2010’da kapsamlı bir şekilde elden geçirilmiş motorlarla gelecek. Mini model serisine bu sene yeni MINI One Convertible da eklendi. 98 beygir güç üreten dört silindirli bir motora sahip olan yeni model, tipik MINI go-kart hissini ve kumaş tavanın keyfini çıkarmanın son derece ekonomik bir yolunu sunuyor.

Benzin motorlu bütün MINI modellerindeki motor modifikasyonları ile performans artarken CO2 emisyonları düşmüş. Bunun bir örneği MINI Cooper S’in kat ettiği ilerleme; bu in yeni 1.6 litrelik dört silindirli motoru artık 184 beygir güç üretiyor ancak yerini aldığı motora göre 136 gr/km ile, km başına 13 gr daha az CO2 salıyor. MINI Cooper S, MINI Cooper S Clubman ve MINI Cooper S Convertible standart olarak altı vitesli mekanik şanzımana sahip, ayrıca bütün modeller için altı vitesli, direksiyonda vites değiştirme kulaklarına sahip otomatik şanzıman da sipariş edilebiliyor.

MINI Cooper’ın 1.6 litrelik atmosferik emişli motorunun gücünün 2 bg artarak 122 beygire çıkması, aracın sportif yanını biraz daha güçlendiriyor. MINI Cooper 0’dan 100 km/s’ye 9.1 saniyede çıkıyor. Azami hızı 203 km/s.


Motor hacmi 1.4 litreden 1.6’litreye, gücü 2 kW artışla 72 kW’ye yani 98 beygir gücüne çıkarılan yeni MINI One da çevikleşmiş. MINI One 0’dan 100 km/s’ye 10.5 saniyede çıkıyor, maksimum hızı ise 186 km/s.


MINI şimdi daha verimli
Source:http://www.ototc.com/mini-simdi-daha-verimli.html

Bu yazı toplamda 1761, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum